تولید چیپست 10 نانومتری A11 مورد استفاده در آیفون های 2017 به TSMC محول شد

تولید چیپست 10 نانومتری A11 مورد استفاده در آیفون های 2017 به TSMC محول شد

در حالی که تنها چند هفته ای تا رونمایی از آیفون ۷ و ۷ پلاس باقی مانده، گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهند سه شرکت تایوانی برای تولید مدل های سال ۲۰۱۷ این تلفن هوشمند به جرگه تامین کنندگان اپل پیوسته اند.

یکی از این شرکت ها TSMC است و ظاهرا سفارش تولید چیپست A11 (که بر پایه فرایند ۱۰ نانومتری ساخته شده) را از اپل دریافته کرده است. گفته می شود که این شرکت هم اکنون مسئولیت تولید صد درصدی چیپ های A10 را که قرار است در آیفون های ۲۰۱۶ مورد استفاده قرار گیرند بر عهده دارد.

MPI شرکت دیگری است که درست مانند TSMC در تایوان استقرار دارد و به این زنجیره پیوسته. این کمپانی قرار است برای تست قرص سیلیسیم برای شرکت TSMC کارت های پروب (probe cards) تولید کند. از دیگر نام های تایوانی ملحق شده به زنجیره تامین اپل می توان به Chipboard اشاره نمود که ظاهرا قرار است در تولید قطعات مورد نیاز برای آیفون های ۲۰۱۷ مشارکت نماید.

در پایان باید اضافه نماییم که طبق برخی گزارشات آیفون های سال ۲۰۱۷ مجهز به نمایشگرهای OLED خواهند بود که توسط شرکت های کره ای تولید می گردند. براساس اعلام منابع آشنا به صنعت، اپل هم اکنون روی یکپارچه سازی درایور نمایشگر و تاچ (TDDI) خود کار می کند و سعی دارد آنها را در قالب یک چیپ واحد ارائه نماید. نکته پایانی اینکه مدارهای مجتمع طراحی شده توسط اپل برای پنل های OLED را شرکت TSMC تولید خواهد کرد.

ویجیاتو
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato