به لطف بهبود یادگیری ماشینی در iOS 10 صدای سیری واقع گرایانه تر خواهد شد

به لطف بهبود یادگیری ماشینی در iOS 10 صدای سیری واقع گرایانه تر خواهد شد

به لطف بهبود یادگیری ماشینی در iOS 10 صدای سیری واقع گرایانه تر خواهد شد

به گفته کمپانی اپل وقتی که iOS 10 در پاییز امسال و احتمالاً طی ماه سپتامبر میلادی عرضه شود، صدای دستیار دیجیتالی سیری به لطف تکنولوژی یادگیری ماشینی مورد استفاده از سوی اهالی کوپرتینو، شکلی واقع گرایانه تر به خود خواهد گرفت. برخی از مدیران کمپانی مورد اشاره اخیراً در مصاحبه تازه خود گفته اند که حق امتیاز برخی از تکنولوژی های یک «شبکه عصبی عمیق» را خریداری کرده اند که به تحقق این امر کمک خواهد کرد.

به گفته «تام گروبر» (Tom Gruber)، مدیر ارشد واحد توسعه پیشرفته سیری، اگرچه پاسخ های این دستیار صوتی کماکان از یک دیتابیس مرکزی ضبط شده به دست می آیند، اما یادگیری ماشینی سبب می شود تا جملات به شکلی روان تر بیان شوند و در مجموع، صدای سیری شباهت بیشتری به یک انسان معمولی داشته باشد.

صدای ربات-گونه سیری یکی از مسائلی بوده که بارها مورد انقاد گرفته و تیم کوک، مدیر عامل اپل هم چندی پیش در پاسخ به انتقاد یکی از طرفداران گفت که در آپدیت بعدی، مشکلاتی نظیر تلفظ اشتباه اسامی برطرف خواهد شد.

در این مصاحبه اخیر، برخی از نایب رییسای شناخته شده تر اپل مانند «ادی کیو» (Eddy Cue) و «کرگ فدریچی» (Craig Federighi) نیز سخنانی را مطرح کرده و می گویند که تکنولوژی تشخیص صدای سیری، در ماه جولای سال ۲۰۱۴ به سیستمی عصبی و اینترنت-محور منتقل شده اما خبر آن تا به امروز به صورت رسمی اعلام نشده بود. ضمناً گفته می شود که این تکنولوژی، قابلیت درک فرمان های صوتی از سوی سیری را به شکلی چشمگیر بهبود بخشیده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل