همه چیز درباره آیفون 13
واتس اپ برای تبلیغات هدفمند و مبارزه با اسپم اطلاعات کاربرانش را با فیسبوک به اشتراک می گذارد [آپدیت: امکان لغو اشتراک گذاری]

واتس اپ برای تبلیغات هدفمند و مبارزه با اسپم اطلاعات کاربرانش را با فیسبوک به اشتراک می گذارد [آپدیت: امکان لغو اشتراک گذاری]

از این پس اپلیکیشن واتس اپ برخی اطلاعات کاربرانش، از جمله شماره تلفن آنها را در اختیار فیسبوک قرار می دهد. هدف از این کار هدفمندسازی تبلیغات و همچنین مبارزه با ارسال اسپم اعلام شده است.

اگر هر دو اپلیکیشن فیسبوک و واتس اپ روی یک دستگاه قابل حمل نصب باشند، فیسبوک می تواند هر شماره تلفنی که به حساب کاربری فرد در اپلیکیشن واتس اپ متصل شده باشد را استخراج نماید. واتس اپ در همین راستا به تازگی سیاست های حفظ حریم کاربران (privacy policy) خود را به روز رسانی کرده تا این موضوع را به اطلاعتشان برساند.

فیسبوک همچنین می تواند با استفاده از این اطلاعات نمایش تبلیغات برای هر کاربر را هدفمند سازد. البته خوشبختانه در واتس اپ گزینه ای برای افراد در نظر گرفته شده که در صورت تمایل می توانند از اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با تبلیغات با فیسبوک جلوگیری کنند. البته در آن صورت باز هم شماره تلفن های مرتبط با حساب شما به دست این شبکه اجتماعی بزرگ خواهد رسید.

در این میان مدیران پیام رسان مشهور واتس اپ اطمینان داده اند که شماره تلفن افراد در هیچ جایی از فیسبوک به صورت عمومی منتشر نخواهد شد و در اختیار بنگاه های تبلیغاتی نیز قرار نخواهد گرفت.

آپدیت: بررسی ها نشان داده که می توان مانع از واتس اپ برای اشتراک گذاری شماره تلفن با فیسبوک شد. کاربرانی که هنوز با سیاست های حفظ حریم خصوصی جدید واتس اپ موافقت نکرده اند، کافی است تا به جای زدن روی دکمه «Agree»، گزینه «read more» را انتخاب کرده و در پایین صفحه باز شده تیک گزینه «Share my WhatsApp account information with Facebook...» را بردارند.

کسانی هم که قبلاً موافق خود را اعلام کرده باشند، تا ۳۰ روز فرصت دارند به منوی تنظیمات اپلیکیشن واتس اپ مراجعه نموده و وارد تب «account» شوند. حالا کافیست تا تیک گزینه «Share my account info» را بردارید تا شماره تلفن شما از این طریق به دست فیسبوک نرسد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato