ژاپنی ها در آینده می توانند هزینه بلیط قطار خود را با آیفون پرداخت نمایند

ژاپنی ها در آینده می توانند هزینه بلیط قطار خود را با آیفون پرداخت نمایند

اخیرا بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن، اپل در نظر دارد تکنولوژی FeliCa را به نسل بعدی آیفون هایش اضافه نماید (همان استاندارد وایرلسی که هم اکنون توسط سیستم حمل و نقل عمومی ژاپن برای پذیرش پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد) و از این طریق  امکانی را برای کاربران خود فراهم نماید که با استفاده از اپ وَلِت خود هزینه بلیط سفرهایشان را بپردازند.

بد نیست اشاره کنیم چیپ FeliCa که توسط سونی هم توسعه یافته عمدتا در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد و متفاوت از سیستم های NFC مورد استفاده برای پرداخت بدون تماس با آیفون در سیستم حمل و نقل آمریکا و کشورهای دیگر است.

این چیپ با وجود برد جغرافیایی محدودش، کسب و کار بزرگی برای خود دارد چراکه هم اکنون ۱.۹ میلیون پایانه پرداخت FeliCa در سرتاسر خاک ژاپن قرار دارد و ارزش کل معاملات صورت گرفته با آنها از رقم ۴۶ میلیارد دلار در سال قبل فراتر رفته است. این در حالیست که تنها ۱.۳ میلیون پایانه NFC در آمریکا و ۳۲۰ هزار دستگاه هم در انگلستان وجود دارد.

در هر حال، با این تغییر، مشتریان ژاپنی قادر خواهند بود که علاوه بر پرداخت هزینه سفرهایشان با آیفون، پول الکترونیکی را هم به کارت های پشتیبانی کننده از FeliCa خود اضافه نمایند و از این طریق، پرداخت هایشان به دستگاه های خودکار فروش، فروشگاه ها یا حتی بازی های کنسول Wii U نینتندو را هم انجام دهند. البته اینکه اپل می خواهد کدامیک از موارد یاد شده را در اختیار شهروندان ژاپنی قرار دهد مساله ایست که هنوز مشخص نشده، اما بلومبرگ گزارش داده که این شرکت هم اکنون مشغول مذاکره با دست کم یکی از موسسات مالی بزرگ در ژاپن است تا این هدف خود را برآورده نماید.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato