سامسونگ احتمالا برای رفع مشکل باتری گلکسی نوت 7 فراخوان می دهد

سامسونگ احتمالا برای رفع مشکل باتری گلکسی نوت 7 فراخوان می دهد

پیش از این، خبر توقف عرضه گلکسی نوت ۷ به دلیل نقص باتری را در دیجیاتو خواندید. این نقص باتری تا حدی جدی بوده که بعضی کاربران از انفجار موبایل خود در حین شارژ خبر داده اند. سامسونگ در حال حاضر ارسال محموله های اپراتورهای کره جنوبی را متوقف کرده اما عرضه جهانی آن طبق برنامه قبلی جلو خواهد رفت چرا که تأمین کنندگان باتری نوت ۷ در نقاط مختلف دنیا متفاوت بوده اند.

به دنبال این گزارش ها، سامسونگ تصمیم داشت باتری موبایل ها را به رایگان عوض کند اما حال گویا در نظر دارد هزینه کاربران را برگرداند یا موبایل ها آن را به طور کامل عوض کند. این اتفاق فعلاً فقط بازار کره جنوبی را تحت تأثیر قرار داده که از زمان عرضه نوت ۷ (۲۹ مرداد) تا به حال بیش از ۴۰۰ هزار واحد دستگاه در آنجا فروخته شده است.

سامسونگ اعلام کرده که باتری های مشکل دار در معرض خطر انفجار هستند. سلول باتری ها توسط شرکت Samsung SDI ساخته شده اند اما تولید پک باتری ها به شرکت های دیگر برون سپاری شده است. شرکت نیمه هادی ITM باتری های نوت ۷ را در کره می سازد و گویا باتری های مورد دار به این شرکت متعلق بوده اند.

اخبار مشکل باتری گلکسی نوت ۷ نه تنها کاربران را نگران کرده، بلکه به سهام سامسونگ نیز ضربه زده است. سهام شرکت های Samsung SDI، Samsung Electronics و Samsung-Mechanics با افت به ترتیب ۲.۴%، ۶.۰۶% و ۲.۲۶ درصدی نسبت در روز قبل بسته شدند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato