سونی از پروژکتور 4K جدید خود با پشتیبانی از HDR پرده برداشت

سونی از پروژکتور 4K جدید خود با پشتیبانی از HDR پرده برداشت

سونی دقایقی پیش و در حالی که به اوج رویداد IFA 2016 نزدیک می شویم، از یک پروژکتور ۴K جدید با پشتیبانی از HDR رونمایی به عمل آورده است.

VPL-VW550ES سومین مدل از پروژکتورهای کمپانی سونی است که از HDR پشتیبانی می کند؛ تکنولوژی بسیار مفیدی که می تواند با ایجاد رنگ های سیاه عمیق تر، سفیدی های روشن تر و حفظ جزئیات بیشتر در تصاویر، خروجی های به مراتب با کیفیت تری نسبت به دیگر پروژکتورها از خود ارائه نماید.

گفتنی است هر دو پروژکتور قبلی سونی که از HDR پشتیبانی می کردند، با مشکلاتی فنی در اجرای آن مواجه بودند. همچنین VPL-VW320ES (مدل قدیمی) تنها قادر به نورافشانی به میزان ۱۵۰۰ لومن بود، این در حالیست که مدل اخیرا معرفی شده (VPL-VW550ES) از قدرت نورافشانی ۱۸۰۰ لومن برخوردار است.

ضمنا مدل جدید ۵۵۰ES از نسبت کنتراست ۳۵۰۰۰۰:۱ بهره می برد که به میزان قابل توجهی نسبت به مدل های قدیمی تر ارتقاء یافته، به همین خاطر می توان از آن انتظار باکیفیت ترین تصاویر HDR قابل تولید توسط یک پروژکتور را داشت.

550es-projector-w600

به ادعای سونی این پروژکتور جدید هیچ گونه صدایی از خود تولید نمی کند، و همچنین قرار است که در دو رنگ مشکی و سفید به بازار عرضه گردد. همچنین سونی وعده داده که با تکنولوژی به کار رفته در ساخت لامپ این پروژکتور، می توان از آن انتظار حداقل ۶۰۰۰ ساعت عمر مفید را داشت.

این پروژکتور از (HLG (Hybrid Log-Gamma هم پشتیبانی می کند که ظاهرا قرار است برای تعامل با سرویس های استریم زنده در آینده استفاده گردد.

سونی عرضه ۵۵۰ES به بازار را از ماه اکتبر سال جاری و در اروپا آغاز خواهد کرد. هنوز قیمت دقیق این دستگاه توسط سونی اعلام نشده است. اما با توجه به قیمت ۸۸۰۰ یورویی مدل های قبلی، می توان انتظار داشت که پروژکتور ۴K جدید سونی نیز قیمتی در همین حدود داشته باشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato