ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یکی از موشک های اسپیس اکس برای بار دوم به مدار زمین سفر خواهد کرد

همانطور که احتمالاً از پیش در جریان هستید، کمپانی اسپیس اکس برنامه ای جاه طلبانه در سر می پروراند و قصد دارد با ساخت موشک های چندبار مصرف، هزینه ماموریت های فضایی آتی خود را ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۰

همانطور که احتمالاً از پیش در جریان هستید، کمپانی اسپیس اکس برنامه ای جاه طلبانه در سر می پروراند و قصد دارد با ساخت موشک های چندبار مصرف، هزینه ماموریت های فضایی آتی خود را تا حد چشمگیری کاهش دهد. در حالی که اسپیس اکس اخیراً توانست موشک هایش را با موفقیت روی سطحی شناور در دریا فرود آورد، هنوز فرصتی برای استفاده مجدد از موشک ها فراهم نیامده اما به نظر می رسد که این مسئله بزودی تغییر خواهد کرد.

کمپانی فضایی خصوصی ایلان ماسک برای آنکه ثابت کند برنامه هایی جدی برای تحقق این مهم دارد، اخیراً خبر از همکاری با اپراتور ماهواره ای SES داده است تا بزودی ماهواره SES-10 را به کمک یکی از موشک های فالکون 9، که پیش تر مورد استفاده قرار گرفته، به مدار زمین بفرستد.

SES-10_Airbus_Defence_and_Space.0-w600-h600
رندری از ماهواره SES-10

SES-10 قرار است در بازه زمانی بین اکتبر تا پایان سال جاری میلادی به فضا فرستاده شود و اولین ماهواره ای خواهد بود که به کمک موشک های چندبار مصرف اسپیس اکس با فضا ارسال می گردد. اگر همه چیز به درستی پیش رود، ماهواره مورد بحث در بخشی ثابت از مدار زمین قرار خواهد گرفت و به گسترش قابلیت های ماهواره ای SES در آمریکای لاتین کمک می کند.

«مارتین هالیول» (Martin Halliwell)، مدیر ارشد فناوری کمپانی SES می گوید: «با توجه به شراکت تجاری ما به عنوان اولین اپراتور ماهواره ای با اسپیس اکس در سال 2013، بسیار هیجان زده ایم که یک بار دیگر اولین ماموریت مبتنی بر موشک های چندبار مصرف اسپیس اکس را به انجام برسانیم.» هالیول انتظار دارد که سیستم موشکی مورد اشاره، «دوره جدیدی از پروازهای فضایی را آغاز کند و سبب شود تا با شکلی مقرون به صرفه تر بتوان به فضا دسترسی داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی