مقامات فلوریدا تایید کردند؛ ناقلین زیکا به آمریکا رسیده اند

چندی پیش مقامات آمریکایی ایالت فلوریدا خبر از احتمال وجود ناقلین ویروس زیکا در خاک آمریکا را دادند. پس از چند هفته تلاش و بررسی، حالا مقامات این ایالت وجود پشه های ناقل ویروس را در خاک این کشور تایید می کنند.

سواحل میامی از نقاط توریستی و پر طرفدار ایالت فلوریدا آمریکا به حساب می آید که طی سال گذشته نیز به سبب تعداد بالای توریست های این منطقه، جزو مناطق فعال انتقال ویروس در خاک ایالات متحده آمریکا به حساب می آمد اما حالا برای اولین بار است که پشه های ناقل در این منطقه و به طور کلی در آمریکا رویت شده اند.

پشه ها در واقع بخشی از برنامه آزمایشی ویژه فلوریدا برای جلوگیری از شیوع و کاهش سرعت انتقال ویروس زیکا بوده اند که عامل اصلی انتقال آن یا تماس جنسی یا نیش این پشه ها به حساب می آید. طی این آزمایش ها تایید شد که  حتی پشه های حامل زیکا نیز به آمریکا رسیده اند.

سازمان غذا و دارو آمریکا اخیرا به تمامی بانک های خون در سراسر آمریکا اخطار داده که خون های اهدایی را دقیقا بررسی کرده و زیکا را شناسایی کنند. در حال حاضر توصیه شده که مردم حدالامکان با لباس های پوشیده و آستین بلند از خانه خارج شده و اسپری دفع کننده حشرات را مورد استفاده قرار دهند. پیش از اینکه شرایط وخیم شود، می توان جلوی شیوع گسترده و نگران کننده این ویروس را گرفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟