پشتیبانی اپل از آیفون ۴ به طور کامل قطع می شود

پشتیبانی اپل از آیفون ۴ به طور کامل قطع می شود

بر اساس مدارکی که در وب سایت اپل مشاهده شده (و در این لحظه حذف گشته)، شرکت سازنده آیفون تصمیم دارد آخرین موبایلی که توسط استیو جابز معرفی شد را به لیست محصولات منسوخ اضافه کرده و پشتیبانی سخت افزاری از آن در فروشگاه هایش را به طور کامل قطع کند.

آیفون ۴ در کنار برخی از نسخه های کامپیوتر مک و آیپاد در هفته پس از معرفی آیفون ۷ وارد لیست دستگاه هایی خواهند شد که اپل تعمیرات آنها را در فروشگاه هایش نخواهد پذیرفت. در حال حاضر آیفون ۳Gs و موبایل های قدیمی تر اپل در این لیست قرار دارند اما به نظر می رسد که از ۱۳ سپتامبر، آیفون ۴ هم به این لیست افزوده خواهد شد.

اپل مدت هاست لیستی از محصولاتی که پشتیبانی آنها قطع شده را در وب سایت خود قرار داده که می توانید آن را از اینجا مشاهده کنید. پشتیبانی و تعمیر دستگاه هایی که در این لیست قرار دارند در فروشگاه های فیزیکی این شرکت انجام نمی شود و نسخه های تازه سیستم عامل نیز در اختیار آنها قرار نمی گیرد.

screen-shot-2016-09-03-at-2-43-46-pm-w600

به طور معمول، اپل از محصولاتش بین ۵ الی ۷ سال به شکل سخت افزاری پشتیبانی می کند. حال گزارش می شود که آیفون ۴، آی‌مک ۲۰ اینچی عرضه شده در میانه سال ۲۰۰۹، مک مینی عرضه شده در میانه سال ۲۰۱۰ و همچنین مک مینی سرور عرضه شده در میانه سال ۲۰۱۰ در لیست محصولات منسوخ قرار می گیرند.

در این لیست می توان نام آیپاد شافل نسل دوم که در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ عرضه شده را نیز مشاهده کرد و اپل خبر می دهد که پشتیبانی از مک بوک آلومینیومی و ۱۳ اینچی که در سال ۲۰۰۸ عرضه کرده را نیز پایان می بخشد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato