ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با نهایی شدن قرارداد 31 میلیارد دلاری، SoftBank رسماً مالک ARM شد

کمپانی ژاپنی «سافت بنک» چندی پیش با اعلام برنامه خرید هلدینگ بریتانیایی ARM به مبلغ 23.4 میلیارد پوند (31.4 میلیارد دلار) دنیای تکنولوژی را شگفت زده کرد. این اقدام بزرگ ترین خرید برای یک شرکت ...

کمپانی ژاپنی «سافت بنک» چندی پیش با اعلام برنامه خرید هلدینگ بریتانیایی ARM به مبلغ 23.4 میلیارد پوند (31.4 میلیارد دلار) دنیای تکنولوژی را شگفت زده کرد. این اقدام بزرگ ترین خرید برای یک شرکت فناوری اروپایی محسوب می شود.

حال پس از حدود 2 ماه، این قرارداد نهایی گشته و نقل و انتقال به صورت کامل انجام شده است. طبق بیانیه شرکت مذکور، مبلغ کل این فرایند در حدود 24 میلیارد پوند (31 میلیارد دلار) بوده و ARM از فهرست بازار بورس لندن حذف خواهد شد.

همان طور که می دانید کمپانی ARM یکی از مشهورترین شرکت های طراح چیپ است که پس از طراحی، مجوز ساخت آنها را به شرکت های دیگری همچون اپل و سامسونگ می فروشد، و چیپست های مبتنی بر معماری ARM در حال حاضر تسلط کاملی بر بازار موبایل و تبلت دارند.

arm

طبق گزارشات موجود، سال گذشته بیش از 15 میلیارد چیپ با طراحی ARM وارد بازار شده، که نیمی از آنها در دیوایس های موبایل به کار رفته اند.

گفتنی است تصاحب ARM در ادامه خریدهای متعدد کمپانی ژاپنی «سافت بنک» طی سال های اخیر صورت گرفته. آنها چندی پیش اپراتور مخابراتی Sprint را به مبلغ 20 میلیارد دلار خریدند، و سپس 15 میلیارد دلار دیگر نیز در Vodafone ژاپن سرمایه گذاری کردند.

ظاهراً سافت بنک قصد دارد از ARM برای ورود به عرصه اینترنت اشیاء استفاده کند. اگرچه ARM طی سال گذشته تنها 1.5 میلیارد دلار درآمد داشت، اما چیپ های کم مصرف و کارآمد آنها دنیای پردازش را متحول ساخته اند. به هر حال این قرارداد نیز از جمله سرمایه گذاری های درازمدت به شمار می رود که احتمالاً در آینده اهداف اصلی آن مشخص خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی