اپل می گوید حذف جک هدفون از آیفون 7 نشانه ی جسارت است

اپل می گوید حذف جک هدفون از آیفون 7 نشانه ی جسارت است

اپل لحظاتی پیش آیفون ۷ و نسخه ی پلاس آن را معرفی کرد و سرانجام هراس بسیاری از علاقه مندان موسیقی را به حقیقت پیوست، چرا که این دو تلفن هوشمند فاقد جک ۳.۵ میلی متری هدفون ساخته شده اند.

حالا برای اتصال هدفون به آیفون های جدید، لازم است یکی از سه راه حل جایگزین را مورد استفاده قرار دهید. راه حل نخست درون جعبه ی آیفون قرار دارد، یعنی هدفون جدیدی به نام EarPod که صدا را از طریق درگاه لایتنینگ انتقال می دهد.

علاوه بر این یک نسخه ی دیگر هم از EarPod با قیمت ۱۵۹ دلار توسط اپل به فروش خواهد رسید که مبتنی بر بلوتوث عمل می کند و راه حل دوم به حساب می آید. در نهایت اگر می خواهید هدفون های معمول که به جک ۳.۵ میلی متری مجهز هستند را استفاده کنید هم، اپل یک دانگل یا تبدیل رایگان برای این منظور همراه با آیفون های جدید ارائه می کند.

فیل شیلر مدیر بازاریابی اپل در مورد این تغییر می گوید: «مبنای حرکت رو به جلو جسارت است، جسارت پیشرفت و انجام کار جدیدی که زندگی همه ی ما را بهتر خواهد کرد.» در طرف مقابل اما کاربران بسیاری قرار دارند که اعتقاد دارند این کار جسارت نیست و تنها تلاشی دیگر برای محدود کردن هرچه بیشتر کاربران و زندانی کردن آنها در پلتفرم نه چندان باز اپل به حساب می آید.

این کاربران همزمان با اجرای مراسم رونمایی آیفون ۷ انتقادات گسترده ی خود را در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشته و اعتقاد دارند اپل در حال حاضر بیشتر از آنکه به خواست و راحتی کاربران فکر کند، نگران این است که چگونه کاربران را به خرید بیشتر محصولاتش مجبور نماید.

البته اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کرده باشیم، بد نیست این موضوع را هم در نظر بگیریم که شرکت ساکن کوپرتینو تاکنون چندین بار تکنولوژی های دست و پاگیر قدیمی را با وجود اینکه بین کاربران به شدت فراگیر بوده اند کنار گذاشته و راه را برای تولید کنندگان دیگر باز کرده است.

این شرکت حالا بار دیگر ترس را کنار گذاشته و به جنگ جک ۳.۵ میلی متری رفته که سابقه ی ابداعش به صد سال می رسد و بین میلیاردها کاربر در سراسر جهان به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

حالا تنها می توانیم منتظر بمانیم تا مشخص شود آیا اپل می تواند با تکیه بر جسارت خود، بار دیگر دنیای فناوری را متحول کرده و زندگی کاربران را با حذف سیم از هدفون ها ساده تر کند یا خیر.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato