سامسونگ احتمالاً در پی حذف درگاه هدفون از گلکسی S8 است

سامسونگ احتمالاً در پی حذف درگاه هدفون از گلکسی S8 است

پیش از اینکه اپل درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون را از آیفون حذف کند، سه شرکت سازنده تلفن هوشمند اندرویدی قبلاً این کار را انجام داده بودند.

این در حالیست که شاید سامسونگ با پرچمدار بعدی اش، شرکت دیگری باشد که بخواهد دست به چنین کاری زده و مرگ تدریجی این راه ارتباطی کهن سال پایان را سرعت بخشد. وب سایت «Digital Music News» خبر می دهد که با توجه به اطلاعاتی که برخی منابع در اختیارش قرار داده اند، شرکت سامسونگ تصمیم دارد در گلکسی S8 درگاه هدفون را حذف کند.

در این بین خبر عجیب تر اینکه حذف درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون باعث اتکای کره ای ها به درگاه USB-C نخواهد شد و گویا سامسونگ تمایل دارد درگاهی اختصاصی برای اتصال هدفون هایی که در جعبه موبایلش به کاربر می دهد ایجاد کند.

پیش از این اینتل از فواید درگاه USB-C برای ایفای نقش به عنوان یک خروجی صدا گفته بود و تصمیم سامسونگ در صورت صحت داشتن، بیش از اندازه عجیب به نظر خواهد رسید. در این میان طبیعتاً سایر شرکت های توسعه دهنده موبایل های اندرویدی استاندارد توسعه یافته از سوی سامسونگ را نخواهند پذیرفت و در صورت حذف کردن جک هدفون، به سراغ بهره گیری از USB-C به عنوان خروجی اصلی صدا می روند و اینچنین می شود شرکت ها به جای کاستن از پیچیدگی های دنیای دیجیتالی به آن خواهند افزود.

نظرات ۴۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato