سیستم عامل iOS 9 تا پیش از عرضه iOS 10 روی 88 درصد از دستگاه های اپل نصب شده بود

سیستم عامل iOS 9 تا پیش از عرضه iOS 10 روی 88 درصد از دستگاه های اپل نصب شده بود

اندکی بیشتر از یک سال پیش و زمانی که سیستم عامل iOS 9 عرضه شد، ورژن ۸ سیستم عامل اهالی کوپرتینو روی ۸۷ درصد از موبایل های اپل نصب شده بود. حالا نیز در حالی که دوران کنار گذاشتن iOS 9 فرا رسیده، تعداد کاربران این نسخه از سیستم عامل اپل به بیشترین حد خود رسیده است.

iOS 9 تنها بعد از گذشت سه روز از عرضه اش در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی، روی ۵۰ درصد از دیوایس های اپل نصب شد که به نوبه خود، موفقیتی بسیار بزرگ به حساب می رفت. با این حال، طبیعی است که نرخ تعداد نصب بعد از این به شکل چشمگیری کاهش یافت؛ اما بازهم در عرض ۴ ماه به رقم تحسین برانگیز ۷۵ درصد رسید.

اپل امروز عرضه iOS 10 برای بسیاری از کاربران (البته نه همه آنها) آغاز کرده و این در حالی است که تا دیروز، تعداد کاربران iOS 9.0 در بیشترین سطح خود قرار داشت. در واقع بنابر اطلاعات وب سایت توسعه دهندگان اپل، تا دیروز ۸۸ درصد از دیوایس های اپل از ورژن های مختلف iOS 9 بهره مند بوده اند و در همین حال، سهم موبایل های مجهز به iOS 8 تنها به ۹ درصد رسیده است. ضمناً حدود ۳ درصد از کاربران هم کماکان از ورژن های ابتدایی این سیستم عامل بهره می برند.

این آمار نشان می دهد که چه تفاوت های زیادی میان دو سیستم عامل iOS و اندروید وجود داشته و نحوه مدیریت گوگل و اپل تا چه با یکدیگر متفاوت است. در واقع ورژن جدید اندروید ماه گذشته میلادی در دسترس برخی از کاربران اسمارت فون های اندرویدی قرار گرفت اما در همین حال تا به امروز، اندروید ۶.۰ مارشملو تنها روی ۱۸.۷ درصد از دستگاه های فعال اندرویدی نصب شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato