اولین کالبد شکافی آیفون 7: باتری بزرگتر و رم ساخت سامسونگ

در دو مطلب پیشین از اولین کالبد شکافی آیفون 7 پلاس اپل توسط تیم iFixit گفتیم و سپس ویدیویی نسبتاً مفصل از آن را نیز تماشا کردیم که به برخی از مهمترین ابهامات در خصوص سخت افزار این فبلت و دلیل اصلی حدف جک هدفون پاسخ داد. حالا هم با اولین کالبد شکافی آیفون 7 در خدمت شما هستیم.

این عمل جراحی گرچه توسط تیم iFixit به انجام نرسیده، اما به طور کاملاً حرفه ای صورت پذیرفته و نمایی بسیار کامل را از تمام قطعات داخلی این تلفن هوشمند به نمایش می گذارد.

در این مسیر قبل از هر چیز آشکار شد که آیفون 7 از یک باتری ۱۹۶۰ میلی آمپر ساعتی با ولتاژ ۳.۸ ولت و توان ۷.۴۵ وات ساعتی بهره می برد. همین باتری جدید کمک می کند که این تلفن هوشمند نسبت به نسل قبل خود ۲ ساعت بیشتر دوام بیاورد. لازم به ذکر است که آیفون 6s از یک باتری ۱۷۱۵ میلی آمپر ساعتی بهره می برد.

به نظر می رسد حذف جک هدفون ۳.۵ میلی متری کمک بزرگی برای فراهم آوردن فضای اضافه جهت بزرگتر شدن باتری داشته است.

نکته جالب دیگر این کالبد شکافی این است که به نظر می رسد، علی رغم ادعای اپل مبنی بر بهره مندی آیفون جدید از اسپیکرهای استریو، ما تنها شاهد استفاده از یک اسپیکر در این تلفن هوشمند هستیم و در عوض میکروفن های بخش زیرین حالا به دو عدد افزایش یافته است.

چیپ رم ۲ گیگابایتی آیفون جدید ساخت سامسونگ بوده و حافظه پرسرعت ۱۲۸ گیگابایتی نسخه مورد استفاده نیز محصول کمپانی Hynix است.

Apple-iPhone-7-teardown (1) Apple-iPhone-7-teardown (12) Apple-iPhone-7-teardown (3) Apple-iPhone-7-teardown (13) Apple-iPhone-7-teardown (4) Apple-iPhone-7-teardown (14) Apple-iPhone-7-teardown (10) Apple-iPhone-7-teardown (16) Apple-iPhone-7-teardown (15) Apple-iPhone-7-teardown (5) Apple-iPhone-7-teardown (6) Apple-iPhone-7-teardown (7) Apple-iPhone-7-teardown (8) Apple-iPhone-7-teardown (9) Apple-iPhone-7-teardown Apple-iPhone-7-teardown (17) Apple-iPhone-7-teardown (11)

 

 

Mobit

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟