سامسونگ برای استقرار شبکه های موبایل 5G با اپراتورهای اصلی آمریکا همکاری می کند

سامسونگ برای استقرار شبکه های موبایل 5G با اپراتورهای اصلی آمریکا همکاری می کند

سامسونگ قصد دارد در همکاری با T-mobile که سومین اپراتور مخابراتی بزرگ آمریکا محسوب می شود، تا سال آینده شبکه ارتباطی ۵G را در باند فرکانس ۲۸ گیگاهرتز راه اندازی نماید. کره ای ها اعلام کردند علاوه بر این همکاری، می خواهند مشارکت با دو اپراتور برتر دیگر ایالات متحده یعنی AT&T و ورایزن را نیز در این حوزه تقویت نمایند.

غول تکنولوژی کره جنوبی در اوایل سال جاری میلادی فناوری شبکه نسل پنجم در فرکانس ۲۸ گیگاهرتز را با سیستم آنتن و تقویت کننده کوچک در ایستگاه های پایه با فرکانس بالا به نمایش گذاشت. مسئله اصلی در امواج رادیویی با فرکانس بالا این است که اگرچه موج حامل می تواند داده ها را با سرعت بسیار بالا ارسال و دریافت نماید، اما به سادگی در مواجهه با ساختمان ها و موانع تضعیف می شود.

گفتنی است بسامد ۲۸ گیگاهرتز نسبت به استاندارد کنونی شبکه های سلولی بسیار بالاست. در حال حاضر رگولاتور مخابراتی آمریکا یعنی FCC محدوده ۶۰۰ مگاهرتزی را به مزایده گذاشته و در بین اپراتورهای برتر این کشور، Sprint بالاترین طیف فرکانسی را در حدود ۲.۵ گیگاهرتز استفاده می کند.

samsung-5g-network-test

با این حال، سامسونگ برای ارائه نسل پنجم شبکه های موبایلی در فرکانس ۲۸ گیگاهرتز قصد دارد از فناوری های Beamforming استفاده نماید، یعنی با بهینه سازی دقیق امواج رادیویی و زیرساخت شبکه، برد دکل های مخابراتی را افزایش دهد.

لازم به ذکر است کمپانی مورد بحث در هیئت مدیره «مرکز تحقیقات پیشرفته وایرلس» آمریکا یا AWRI نیز عضویت دارد، و به همین خاطر می تواند تأثیر قابل توجهی بر توسعه فناوری های ۵G داشته باشد.

بنابراین سامسونگ با هدایت AWRI در راستای تکنولوژی های بومی خود و افزودن دانش فنی به این مجموعه، می تواند به جایگاه مستحکمی در بین سه اپراتور مخابراتی برتر ایالات متحده دست یابد و آینده روشنی را برای خود رقم بزند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato