اسکنر عنبیه چشم به زودی در موبایل ها فراگیر خواهد شد

اسکنر عنبیه چشم به زودی در موبایل ها فراگیر خواهد شد

یکی از ویژگی هایی که گلکسی نوت ۷ را خاص جلوه می دهد (البته به جز آتش گرفتن باتری ها)، اسکنر عنبیه چشم بوده است. با این حال، گلکسی نوت اولین و آخرین موبایلی نیست که چنین قابلیتی را ارائه می دهد و در حقیقت باید منتظر اتفاقات بزرگ تری در آینده باشیم.

سازمان تحقیقاتی ABI پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۲۱، تعداد ۳۰۰ میلیون تلفن هوشمند به این قابلیت مجهز خواهد شد و در دست مردم مورد استفاده قرار می گیرد. مزیت آن نیز نسبت به سنسور اثر انگشت، باز کردن قفل موبایل یا پرداخت به وسیله یک نگاه سریع و نه لمسی که ممکن است چند ثانیه زمان ببرد اعلام شده.

مارینا لو، تحلیلگر ارشد سازمان ABI می گوید که مردم هنوز پرداخت های موبایلی را چندان باور ندارند و به آن اعتماد نمی کنند که عمده دلیل آن امنیت اطلاعات شان اعلام شده اما اسکنر عنبیه چشم می تواند ماجرا را بهبود دهد.

تلفن همراه Fujitso Arrows NX F-04G اولین موبایلی بود که این اسکنر را روی خود داشت و در مارس ۲۰۱۵ معرفی شد. سپس لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL ساخته شدند. Nubia Ptague S و تلفن ویندوزی Elite x3 اچ پی هم در پی آن ها آمدند. بسیاری معتقدند که اپل قصد دارد در آیفون سال آتی خود این ویژگی را مورد استفاده قرار دهد.

لو از سازمان ABI معتقد است که اسکنرهای عنبیه چشم در آینده از سنسورهای اثر انگشت هم محبوب تر خواهند شد و مورد استفاده بیشتری خواهند داشت که این مسئله اصلا بعید نیست.

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato