فیسبوک به سانسور روزنامه نگاران فلسطینی متهم شد

فیسبوک به سانسور روزنامه نگاران فلسطینی متهم شد

به تازگی نشریه ای فلسطینی به نام The Electronic Intifada گزارش داده که فیسبوک اکانت های شخصی چندین نفر از نویسندگان و مدیران نشریات مهم این کشور را غیرفعال کرده و حالا این شبکه اجتماعی از آنها عذرخواهی کرده و اعلام نموده که بعد از دریافت گزارشاتی مبنی بر مغایر بودن فعالیت این افراد با قوانین فیسبوک و به اشتباه آنها را به حال تعلیق درآورده است.

با این حال، این نشریات گلایه دارند اقدام اخیر شرکت تحت سرپرستی زاکربرگ در نتیجه فشارهایی است که رژیم صهیونیستی اخیرابرای محدود نمودن آنها به این شرکت وارد کرده است.

آنطور که خبرگزاری الجزیره اعلام نموده روز جمعه همین هفته اکانت های مربوط به چهار نویسنده از آژانس خبری شهاب و سه مدیر اجرایی از شبکه خبری قدس در فیسبوک غیرفعال شده است. گفتنی است که هر دوی این خبرگزاری ها نیز اخبار مربوط به فلسطین اشغالی را پوشش می دهند و صفحات فیسبوک آنها به ترتیب ۶.۳ و ۵.۱ میلیون لایک دارد.

رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرده قوت گرفتن درگیری های خیابانی در مناطق اشغالی به خاطر فعالیت های این دو خبرگزاری در فضای آنلاین است و در مقابل فلسطینی ها اظهار نموده اند که بیشتر شدن مقاومت شان نه به فعالیت در فضای آنلاین بلکه نتیجه ۵۰ سال اشغال نظامی کشورشان است.

روز گذشته ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۱۴۵ فلسطینی را به خاطر ترویج خشونت در شبکه های اجتماعی تحت پیگرد قرار داده و اوایل همین ماه نیز وزیر دادگستری آن اعلام کرد که این رژیم به تازگی از فیسبوک خواسته ۱۵۸ محتوایی که به نوعی فلسطینی ها را «تشویق و تحریک» به درگیری می کند از وبسایت خود حذف نماید و جالب است بدانید که فیسبوک نیز تقریبا با ۹۵ درصد از این درخواست ها موافقت کرد.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato