حافظه آزاد نسخه 32 گیگابایتی پیکسل چقدر است؟

حافظه آزاد نسخه 32 گیگابایتی پیکسل چقدر است؟

تلفن های هوشمند جدید گوگل تنها در دو نسخه ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی با ۱۰۰ دلار تفاوت قیمتی عرضه خواهند شد. پس اگر احیاناً تمایل دارید با تهیه مدل ۳۲ گیگابایتی در هزینه خود کمی صرفه جویی نمایید، احتمالاً دلتان می خواهد بدانید دقیقاً چه مقدار حافظه داخلی در اختیار خواهید داشت.

اگرچه با توجه به مکانیزم به روز رسانی سیستم عامل و همینطور نرم افزارهای اندروید، نمی توان رقم مشخصی برای مقدار حافظه در دسترس پیکسل و پیکسل اکس ال در نظر گرفت، اما آمار زیر راهنمای کوتاهی برای شما خواهد بود:

یک حافظه ۳۲ گیگابایتی در واقع به اندازه ۲۹.۷ گیگابایت ظرفیت دارد:

این اتفاق به دلیل تفاوت معیار اندازه گیری حافظه توسط کامپیوتر و سازندگان حافظه ها رخ می دهد. از دیدگاه کامپیوتر هر کیلوبایت از ۱۰۲۴ بایت، هر مگابایت از ۱۰۲۴ کیلوبایت و هر گیگابایت از ۱۰۲۴ مگابایت فضا شکل گرفته است. در نتیجه برای رسیدن به ۳۲ گیگابایت باید ۳۲ (گیگابایت) را در ۱۰۲۴ (مگابایت) در ۱۰۲۴ (کیلوبایت) و در ۱۰۲۴ (بایت) ضرب کنیم که عددی در حدود ۳۴ میلیارد بایت به دست خواهد آمد. اما توسعه دهندگان سخت افزار، ۳۲ میلیارد بایت برای حافظه های داخلی در نظر گرفته و وقتی به محاسبات کامپیوتری می رسیم، بین ۲۹.۷ تا ۲۹.۸ گیگابایت فضا در اختیار خواهیم داشت.

بعد از درک این مسئله، می دانیم که سیستم عامل اندروید ۷.۱ پیکسل حدود ۵.۳۹ گیگابایت حجم دارد، در نتیجه ۲۴.۳ گیگابایت از حافظه داخلی باقی می ماند. به علاوه نرم افزار های از پیش نصب شده گوگل روی تلفن های هوشمند پیکسل نزدیک به ۱.۲۲ گیگابایت فضا اشغال کرده و در نتیجه می توان به ظرفیت ۲۳ گیگابایت حافظه ی در دسترس رسید.

با این وجود حتی اگر هیچ اپلیکیشن اضافی روی موبایل پیکسل خود نصب نکنید، به مرور زمان آپدیت های نرم افزاری و شکل گیری فایل های Cache از حافظه در دسترستان می کاهد.

بنابراین با ذهنیت در اختیار داشتن ۲۳ گیگابایت حجم سراغ خرید نسخه ارزان تر پیکسل رفته و اگر احساس می کنید نیاز های شما را برآورده نمی سازد، باید کمی بیشتر هزینه کنید.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato