پیش نمایش Call of Duty: Infinite Warfare؛ خون به پا خواهد شد

انگار تمام کائنات دست به دست هم داده اند تا اینفینیت وارفر از چشم مردم بیافتد. شاید پیشتر شاهد هجوم کاربرها به عناوین قبلی کال آو دیوتی بوده باشیم اما امسال استثناست. اکتیویژن و استودیو «Infinity Ward» (اینفینیتی وارد) به یکی از کابوس وار ترین دوران فعالیت خود قدم گذاشته اند. نمی خواهیم قضاوت کنیم اما انتقادات کاربرها از اینفینیت وارفر طبیعی است.

اینفینیتی وارد شاید بهترین بازی های سری را همانند مدرن وارفر ساخته باشد اما با انتشار عنوان Ghost نشان داد بدون مهره های کلیدی اش که به خاطر دعوای حقوقی از این استودیو جدا شدند، نمی تواند موفقیت های گذشته را تکرار کند. اینفینیت وارفر هم آن ها ساخته اند. همین یک مسئله کافیست تا نسبت به قسمت جدید کال آو دیوتی نگران باشیم.

این که چیزی نیست، اگر هنوز نتوانسته اید به تیم منتقدین بازی بپیوندید یک نگاه به سیاست های اکتیویژن بیندازید؛ آن ها امسال تصمیم گرفتند تا کنار انتشار اینفینیت وارفر، مدرن وارفیر 1 هم بازسازی کنند. طبیعتا تجربه دوباره این عنوان می تواند خیلی ها را به هیجان بیاورد، اما این خوشحالی تازه زمانی رنگ و بوی متفاوتی به خود می گیرد که بدانید برای تجربه بازسازی مدرن وارفر حتما باید ساخته بعدی استودیو اینفینیتی وارد را بخرید.

call-of-duty-infinite-warfare

بازسازی مدرن وارفر 1 توسط استودیو Raven ساخته شده است. با توجه به گفته اکتیویژن، آن ها روی تک تک پیکسل های بازی کار کرده و شاهد تغییراتی روی گیم پلی نخواهیم بود.

میبینید، انگار اکتیویژن هم به موفقیت های اینفینیت وارفر مطمئن نیست که می خواهد چنین کاری را انجام دهد. بعد انتظار دارید ما امیدوار باشیم؟ کافیست به تمام این اتفاقات بتلفیلد 1 را اضافه کنید تا به یقین برسید. سال هاست که بازی های ویدیویی شوتر به جنگاوری های امروزی یا آینده نگرانه رو آورده اند. بنابراین خیلی از بازیکن ها برای داشتن تجربه ای دوباره از جنگ های گذشته تشنه هستند.

الکترونیک آرتز با بتلفیلد 1 می خواهد به این درخواست یا شاید بهتر باشد بگوییم «آرزوی» بازیکن ها جامه واقعیت بپوشاند. تمام این حرف ها را زدیم تا بدانید که پیچیدن نسخه اینفینیت وارفر کار سختی نیست، چون با شواهد موجود می توانیم نتیجه گیری نماییم که ساخته اینفینیتی وارد شانس چندانی نخواهد داشت. اکتیویژن باید دلش را به طرفداران کنونی عنوان محبوبش که پیشتر از آن ها با نام «کژوال گیمر» یاد کرده بود، خوش کند.

ممکن است فکر کنید ما هم با پیش نمایش اینفینیت وارفر می خواهیم پیرامون بخش های گوناگون قسمت جدید کال آو دیوتی نوشته و به همین حاشیه ها بپردازیم. نه، امروز آمده ایم تا با ارائه توضیحاتی از المان های ساخته بعدی اینفینیتی وارد بگوییم که چرا باید از جو منفی اینفینیت وارفر فاصله بگیریم. اگر دوست دارید با دیدگاهی متفاوت به قسمت بعدی کال آو دیوتی نگاه کنید، با ما همراه باشید.

از روزگاری که شوترها با داستان های خود بازیکن ها را به وجد می آوردند، سال ها گذشته است. با توجه به تمایل بیشتر مردم به بخش چند نفره و هزینه های گزاف ساخت بخش داستانی، استودیوهای بازیسازی معمولا تمام تمرکزشان را روی المان های آنلاین می گذارند و با ارائه یک داستان فوق العاده کلیشه ای سعی می کنند تا این بار سنگین را از دوش خود بردارند؛ چیزی که کم از توهین به شعور مخاطب ندارد.

call-of-duty-infinite warfare

گفته های اینفینیتی وارد نشان می دهند که شاید بازی در فضا جریان داشته باشد اما همچنان اینفینیت وارفر جنگ بین انسان ها را روایت کرده و بازی یک داستان نظامی قابل باور را به نمایش خواهد گذاشت.

کال آو دیوتی هم چند سالی است همین روند را پیش گرفته و بخش داستانی اش به یک شوخی شباهت دارد. اگر از ادونس وارفر با ارفاق فاکتور بگیریم، می توانیم به این نتیجه برسیم که انگار اکتیویژن با کمپانی های رقیب شرط بسته تا ببیند چه کسی می تواند داستان مقواتری ارائه دهد. تا جایی هم که به یاد می آوریم خیلی از بازیکن ها این قسمت عناوین چند سال گذشته کال آو دیوتی را رها کرده و یک راست به سمت بخش چند نفره می روند.

بازی دارای یک بخش زامبی چند نفره و آنلاین هم خواهد بود که دارای مکانیزم های گیم پلی و داستانی متفاوت با کمپین است.

سوال اینجاست آیا اینفینیتی وارد یک داستان آبکی را با عنوانش روایت خواهد نمود یا آن ها می توانند خاطرات خوش سه گانه مدرن وارفر و قسمت ابتدایی بلک آپس را زنده کنند؟ بیایید ابتدا نگاهی به خلاصه داستان این عنوان بیندازیم تا بهتر بتوانیم به یک نتیجه گیری نسبی برسیم. اکتیویژن این بار به سیم آخر زده و بازیکن ها با اینفینیت وارفر به یک قرن بعد قدم می گذارند؛ جایی که تجهیزات بلک آپس 3 یا ادونس وارفر عقب مانده هستند.

با رشد جمعیت و گسترش بی رویه صنعت، کابوس نابودی زمین به دست انسان ها سرانجام رنگ و بوی واقعیت به خود می گیرد و منابع طبیعی این سیاره از بین می روند. به همین خاطر، ملت ها از سر ناچاری به بقیه سیارات منظومه شمسی پناه می برند و برای برقراری قانون و نظم بین سیاره ای هم «اتحادیه فضایی سازمان ملل» (United Nations Space Alliance) را تاسیس می کنند.

سازمانی سیاسی که فعالیت هایی پیرامون مهاجرت فضایی انسان ها همانند تجارت، مسافرت و مالکیت منطقه ها را برعهده می گیرد. بقیه کسانی هم که همچنان روی زمین باقی ماندند، به واسطه بقیه کلونی های منظومه شمسی ماده های طبیعی را به دست می آوردند. شاید از دور همه چیز درست بوده باشد اما ارزش همین پایگاه ها کافی بود تا شعله جنگ بین سوء استفاده کنندگان بالا بگیرد.

call-of-duty-infinite-warfare-gameplay

اینفینیتی وارد برای ساخت بازی از فیلم های معروف Black Hawk Down و Saving Private Ryan الهام گرفته است.

بعضی از شبه نظامی ها تصمیم می گیرند تا به این کلونی ها هجوم برده و آن ها را به کنترل بگیرند. اینجا بود که دشمن شماره یک داستان اینفینیت وارفر به وجود آمد. همین افراط گرایان گروهی با نام Settlement Defense Front راه می اندازند؛ نظامی هایی که بیشتر اعضایش را منافقین جدایی طلب از اتحادیه فضایی سازمان ملل تشکیل می دادند و با UNSA مبارزه می کردند.

داستان ساخته اینفینیتی وارد از جایی آغاز می شود که SDA حمله ای غافل گیرانه ای به ژنو نموده و نیروهای امنیتی UNSA را تا مرز نابودی پیش می برد. پس از این هجوم، سازمان به کاپیتانی با نام «نیک ریس» (Nick Reyes) که از بهترین خلبانان منظومه است، دستور می دهد تا گروهی را تشکیل داده و ردپای SDA را از زمین پاک کند. همان طور هم که می توانید حدس بزنید، اینفینیت وارفر به بازیکن ها نقش همین کاپیتان را می دهد.

کمپین بازی تجربه ای خطی را به ارمغان می آورد اما می توانید ماموریت های فرعی هم انجام دهید.

بسیار خب، با این توضیحات چه دیدگاهی نسبت به داستان دارید؟ احتمالا نخستین کلمه ای که به ذهن تان می رسد، «کلیشه ای» خواهد بود. جدا از این که با خلاصه یک داستان نمی توانیم نسخه عنوانی را بپیچیم، نکته خیلی مهم چگونگی پرداخت به اتفاقات و ارائه یک روایت هیجان انگیز است. مگر سری مدرن وارفر داستان متفاوتی را به نمایش می گذاشتند؟ نه، همان جنگ همیشگی را دیدیم.

اما اینفینیتی وارد توانست با شخصیت پردازی استثنایی و روایت فوق العاده اش یکی از ماندگارترین سه گانه های تاریخ صنعت بازی های ویدیویی را بسازد. تمام این حرف ها را زدیم تا بگوییم آن ها با اینفینیت وارفر هم می توانند چنین رویه ای را پیش گرفته و پس از سال ها دوباره با کال آو دیوتی یک کمپین فوق العاده به بازیکن ها هدیه بدهند. البته نکته ای که توانسته ما را نسبت به روایت بازی امیدوار کند، نویسنده این عنوان است.

call of duty-infinite-warfare

نقشه های بخش چند نفره بازی به گونه ای هستند که بازیکن بتواند با استراتژی بیشتر به سمت دشمن ها هجوم ببرد. همچنین اینفینیتی وارد سعی کرده تا محیط ها به قسمت های قبلی شباهت نداشته باشند.

داستان ستارگان اینفینیتی وارد را شنیده اید؟ پس از جدایی وست، زامپلا و 42 تن از اعضای این استودیو، کار برای اکتیویژن خیلی سخت شد؛ آن ها مجبور بودند مدرن وارفر 3 را بدون خالقین اصلی اش بسازند. آمریکایی ها هم که میبینند انتشار قسمت بعدی سری نزدیک است، تصمیم می گیرند تا استودیو Sledgehammer Games را به کمک اینفینیت وارفر بفرستند.

بخش زامبی مبارزات فضایی نداشته و جنگ ها در محیطی معمولی اتفاق می افتند.

سیاست هوشمندانه اکتیویژن جواب می دهد و مدرن وارفر 3 با وجود این که همانند قسمت های قبلی اش با واکنش بسیار مثبت منتقدها مواجه نمی شود، باز موفقیت های گوناگونی به دست می آورد. همان طور که پیشتر گفتیم آن ها نمی توانند با گوست روند رو به رشد خود را ادامه دهند و بازیکن ها معمولا از این بازی به عنوان یکی از ضعیف ترین قسمت های کال آو دیوتی یاد می کنند.

متوجه قضیه شدید؟ اینفینیتی وارد که روزگاری توسعه دهنده اصلی ساخت فرنچایز معروف اکتیویژن بود، زیر سایه استودیو های Sledgehammer و Treyarch قرار گرفت. به همین خاطر، آن ها تصمیم می گیرند با جذب نیروهای با سابقه دوباره نام خود را بر سر زبان ها بیندازند. این که بالاتر از ستارگان اینفینیتی وارد اسم بردیم به همین مسئله باز می گشت؛ افرادی که به اکتیویژن پیوسته اند از سازندگان معروف صنعت گیمینگ به شمار می روند.

بین این توسعه دهندگان، نام سه نفر بیشتر به چشم می خورد. مرحله قطار آنچارتد 2 را به یاد دارید؟ مسئولیت ساخت این قسمت بسیار معروف را Jacob Minkoff بر عهده داشت. او سال 2014 به اینفینیت وارد پیوست. به همراه او، Taylor Kurosaki که روی صحنه های سینماتیک سری آنچارتد کار کرده، ناتی داگ را ترک نمود. برای اینفینیت وارفر هم این دو نقش مهمی را ایفا می کنند؛ کوروساکی نویسنده بوده و مینکوف هم از کارگردانان بازی است.

Call of Duty Infinite Warfare

این بار دیالوگ های بین شخصیت ها نقش مهمی را ایفا می کنند. در یکی از مرحله ها دیدیم که کاراکتر اصلی هنگام انجام ماموریتی با سربازانش شوخی می کرد.

نفر سوم را می توانیم کارگردان عنوان معروف رایز آو توم ریدر بنامیم. شاید او چند ماه پیش به اینفینیتی وارد پیوست ولی همچنان با ایده هایش می تواند اینفینیت وارفر را یک قدم به موفقیت نزدیک کند. آن ها به قدری روی ساخت عناوین معروف استودیوهای خود نقش داشته اند که سهم بزرگی از امیدواری خود پیرامون ساخته اینفینیتی وارد را به این چند نفر مدیونیم.

خیلی ها از اولین تریلر گیم پلی اینفینیت وارفر لذت بردند اما می گفتند بازی به سری وفادار نیست. خب نباشد، مدرن وارفر خیلی مشابه قسمت های پیشینش بود؟ اگر هم به قضیه رزیدنت اویل 4 و رزیدنت اویل 7 [1] برسیم، باز هم می توانیم با این تغییرات کنار بیاییم. اینفینیتی وارد از همان ابتدا با شعار «تغییر» پا به میدان گذاشت. آن ها می خواهند تجربه ای را به ارمغان بیاورند که بازیکن ها تاکنون مشابهش را با این سری ندیده اند.

اینفینیتی وارد می خواهد تمام اسلحه ها واقعی بوده و جنبه تخیلی نداشته باشند.

همانند مدرن وارفر، عنوانی که با المان های متفاوت خود نسبت به پیشینیانش توانست استانداردهای جدیدی برای سبک شوتر به وجود بیاورد. باز تریلرهای بازی از بلک آپس 3 بهتر هستند. هنوز فراموش نکرده ایم که با انتشار تریلر گیم پلی ساخته Treyarch، بازیکن ها به جان ویدیو افتادند و از شباهت المان های بازی به عناوین معروف پرده برداشتند. فکر کنیم اگر اکتیویژن تریلر جدیدی به انتشار نمی رساند به ردپای ماریو هم می رسیدیم.

ورود به آینده دست اینفینیتی وارد را باز گذاشته تا آن ها المان های خود را چاشنی کار نمایند. هسته اصلی گیم پلی اینفینیت وارفر همانند گذشته بر پایه Gun ،Run و Cover است؛ هر مرحله مسیری را طی کرده، به دشمنان تیراندازی کنید و برای پیروزی کاور بگیرید. اینجا تجهیزات آینده نگرانه و طراحی متفاوت محیط ها نسبت به گذشته به کمک بازی آمده تا بازیکن تجربه ای هیجان انگیز را برای خود رقم بزند.

Kit-w600

نقش آنتاگونیست بازی را کیت هرینگتون ایفا می کند؛ بازیگری که با شخصیت جان اسنو گیم آو ترونز به محبوبیت رسید. او تنها نبوده و Conor McGregor هم که به عنوان قهرمان مبارزات UFC شناخته می شود، با او همراه است.

به واسطه این که اینفینیتی وارد فضا را به عنوان یکی از منطقه های ساخته اش انتخاب نموده، کنار جنگ های زمینی باید مبارزات خلاگونه را تجربه کنید. بدین معنی که هیچ گرانشی وجود نداشته و بازیکن باید با حفظ تعادل خود، دشمنان را از بین ببرد. جدا از این، قابلیت استفاده از سفینه های جنگی هم دارید. پس از انتشار تریلر ابتدایی، بعضی ها فکر کردند که این بخش اینفینیت وارفر On Rail است.

یعنی تنها کاری که باید انجام دهید تیراندازی بوده و نمی توانید آن ها را کنترل کنید. خوشبختانه بر اساس گفته اینفینیتی وارد، در این گونه مرحله ها بازیکن با دست باز سفینه ها را هدایت می نماید. شاید جالب باشد بدانید که فرود شخصیت اصلی از این وسیله ها به زمین هم بدون صفحه لودینگ خواهد بود تا بازی ریتمش را از دست ندهد. اینفینیتی وارد سعی کرده دوباره مفهوم «گستردگی مرحله ها» را به این فرنچایز بازگرداند.

عناوین کال آو دیوتی همیشه به صحنه های سینمایی شان معروف هستند. اوج این قضیه را با سری مدرن وارفر دیدیم. با توجه به حضور مینکوف و کوروساکی، می توانیم امیدوار باشیم که ست پیس های اینفینیت وارفر هم فوق العاده باشند و آدرنالین را به خون بازیکن ها تزریق کنند. آن ها پیشتر با ناتی داگ از آزمون سخت خود سربلند بیرون آمده اند و دوست داریم دوباره شاهد هنر این دو باشیم.

قلاب یکی از جالب ترین تجهیزات بازی است. با آن ها می توانید دشمنان را به سمت خود کشیده یا یا با سرعت به منطقه ای که می خواهید بروید.

پس از چندین کمپین متوسط رو به ضعیف، واقعا سخت است به این بخش اینفینیت وارفر دل خوش کنیم. با وجود این که کال او دیوتی عمده محبوبیت خود را مدیون داستانش هست اما اکتیویژن با قسمت های پیشین این فرنچایز تصمیم گرفت تا روی بخش چند نفره تمرکز نماید. شاید ساخته اینفینیتی وارد بتواند طلسم چند ساله کال آو دیوتی را شکسته و پس از سال ها شاهد یک داستان سرگرم کننده از بازی های شوتر باشیم.

CoD-Space-1200x675-w600

ریس کنترل سفینه ای عظیم با نام Retribation را دارد. پیش از رفتن به ماموریت ها می توانید در این سفینه چرخیده و کارهایی انجام دهید.

از کمپین که فاصله بگیریم به بخش چند نفره می رسیم. گفته های اکتیویژن نشان می دهند که آن ها با اینفینیت وارفر می خواهند تا مخاطب خودش سبک انجام بازی اش را انتخاب کند. ساده تر بگوییم، همه چیز اعم از اسلحه، ارتقا آن ها یا تاکتیک هایی که به کار می گیرید روی چگونگی تجربه اینفینیت وارفر تاثیر گذار خواهد بود. جدا از اسلحه های گوناگون، المانی که این حرف اکتیویژن را توجیه می کند وجود قابلیت های متفاوت برای کلاس ها است.

ساخته اینفینیتی وارد شش کلاس گوناگون داشته و برای تمام آن ها باید یک Payloads و Traits (هر کدام سه زیر شاخه دارند) انتخاب کنید، قدرت هایی که بسته به کاراکتر به او اسلحه یا توانایی های متفاوت می دهند. به عنوان نمونه کلاس Merc را ببینید، یکی از Payloads های او به این شخصیت اسلحه فوق العاده قدرتمندی با نام Steel Dragon خواهد داد که چند هدف را با هم ردیابی می کند.

اینفینیتی وارد گفته که اینفینیت وارفر بیشترین اسلحه های سری کال او دیوتی را داشته و بازیکن ها با بیش از 100 تجهیزات گوناگون می توانند به نبرد با هم بروند. همچنین صحبت های آن ها نشان می دهند با استفاده از Salvage که به عنوان یکی از ارز های درون بازی شناخته می شود، قابلیت ساخت 80 اسلحه متفاوت را دارید. دریافت Salvage هم به ساعات تجربه شما از بخش چند نفره اینفینیت وارفر بستگی خواهد داشت.

برای جمع بندی حرف های خود باید بگوییم که نگفتیم اینفینیت وارفر حتما به موفقیت می رسد. اشتباه برداشت نکنید، با حرف های خود می خواستیم ثابت نماییم که نباید یک طرفه به قضیه نگاه کرد. اینفینیت وارفر چهارم نوامبر برای پلتفرم های اکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی به انتشار می رسد. بهتر است دست نگه داریم و ببینیم اینفینیتی وارد چه دست پختی برای بازیکن ها تدارک خواهد دید.


1 - رزیدنت اویل 4 و رزیدنت اویل 7 هر دو تغییرات گوناگونی نسبت به گذشته داشتند. با این وجود طرفداران معتقد هستند که رزیدنت اویل 4 همچنان به سری وفادار بود، المانی که رزیدنت اویل 7 بویی از آن نبرده است.

مطالب مرتبط

11 دقیقه ابتدایی بازی Call of Duty: WWII را اینجا تماشا کنید

سرانجام قسمت جدید سری بازی کال او دیوتی با نام کامل Call of Duty: WWII منتشر شد. این بازی تا کنون در جذب رضایت منتقدان موفق عمل کرده و تا به این لحظه، عنوان موفق ترین عنوان این سری در نسل هشتم را یدک می کشد. به نظر می رسد که بخش آنلاین خوب بازی در کنار... ادامه مطلب

اکتیویژن، کال آو دیوتی های بیشتری را در دوره جنگ جهانی دوم خواهد ساخت

سری کال آو دیوتی در آغاز کار خود روایتگر اتفاقات جنگ جهانی دوم بود، پس از مدتی به دنیای امروزی و مدرن کوچ کرد و در نسخه های اخیر خودش، به زمان آینده رفت. پس از کم شدن محبوبیت و کاهش فروش آخرین نسخه از این سری با پسوند Infinite Warfare، ناشرین بازی چاره کار را... ادامه مطلب

چند قدم به E3: نمایش ویژه کال آو دیوتی و ۶ بازی جدید الکترونیک آرتز در راه اند

یک ماه تا شروع کنفرانس های Electronic Entertainment Expo 2014 (به صورت مخفف E3 2014) باقی مانده و بمب های خبری یکی پس از دیگری رها می شوند، بدون اینکه کمپانی ها حواس شان باشد که باید برای خود کنفرانس ها هم خبرهای هیجان انگیزی نگه داشت تا یک سال مالی آینده شان تامین شود. آشناترین... ادامه مطلب

بازی Call of Duty: Infinite Warfare به صورت رسمی معرفی شد

ساعتی پیش، کمپانی اکتیویژن به صورت رسمی از بازی Call of Duty: Infinite Warfare رونمایی کرد که قرار است آبان ماه به بازار عرضه شود. انتظار می رفت که اکتیویژن و استودیوی Infinity Ward، معرفی کامل بازی جدید را به همایش E3 2016 موکول کنند، اما کمپانی مورد بحث طی اقدامی غیرمنتظره، اطلاعاتی فراوان از... ادامه مطلب

بخش بتل رویال جایی در کال او دیوتی بعدی ندارد

سازندگان Call of Duty: Black Ops 4 تصمیم به حذف بخش داستانی از این عنوان گرفتند تا با تمرکز بیشتری روی حالت بتل رویال این عنوان کار کنند. حال و حتی بعد از واکنش‌های مثبت نسبت به بخش بلک‌اوت بازی بلکس آپس 4، ظاهرا نباید در کال او دیوتی بعدی منتظر یک بخش بتل رویال... ادامه مطلب

کال او دیوتی بعدی احتمالاً Modern Warfare 4 خواهد بود

با توجه به گزارشات بعضی از منابع، کال او دیوتی بعدی احتمالاً Modern Warfare 4 خواهد بود و استودیو اینفینیتی وارد به عنوان سازنده آن، در حال حاضر روی این پروژه کار می کند. طبق گزارش سایت Game Intel، برخلاف بلک آپس 4، مدرن وارفر 4 جدا از تمرکز روی بخش چندنفره و حالت زامبی، شامل... ادامه مطلب

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x