گارتنر: عرضه موبایل های هوشمند در سال 2016، یکبار دیگر با کاهش روبرو می شود

گارتنر: عرضه موبایل های هوشمند در سال 2016، یکبار دیگر با کاهش روبرو می شود

موسسه آماری گارتنر اعتقاد دارد که سال ۲۰۱۶ میلادی، سالی ضعیف برای عرضه موبایل های هوشمند به حساب خواهد آمد. این موسسه می گوید که تعداد موبایل های هوشمند عرضه شده به بازار طی سال جاری میلادی، کاهشی ۱.۶ درصدی را تجربه خواهد کرد که اگر حقیقت داشته باشد،  شاهد کاهش عرضه برای دومین سال پیاپی در صنعت اسمارت فون ها خواهیم بود.

با این وجود، گارتنر پیش بینی می کند که عرضه موبایل های هوشمند در سال ۲۰۱۷ مجدداً روندی رو به رشد به خود می گیرد و با افزایش ۱.۲ درصدی عرضه طی سال آتی میلادی، از ۱.۸۹ میلیارد واحد مورد انتظار امسال، به ۱.۹ میلیارد واحد خواهد رسید. مضاف بر این، گفته می شود که در سال ۲۰۱۸ نیز شاهد رشد ۱.۲ درصدی خواهیم بود و تعداد واحدهای تزریقی به بازار به ۱.۹۳ میلیارد موبایل می رسد.

موسسه آماری مورد اشاره اعتقاد دارد که عرضه موبایل های اندرویدی به لطف تولیدکنندگان چینی که سخت افزاری نسبتاً قدرتمند را با قیمتی پایین در اختیار کاربران می گذارند، افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، اپل با گزارش کاهش در عرضه واحدهای آیفون، سبب خواهد شد تا عرضه موبایل های پریمیوم در سال ۲۰۱۶، با کاهشی ۱.۱ درصدی مواجه گردد. با این همه احتمالاً شاهد رشد ۳.۵ درصدی عرضه موبایل های پریمیوم در سال ۲۰۱۷ خواهیم بود.

در نهایت ناگفته نماند که انتظار می رود روند کاهش عرضه و تقاضا برای تبلت ها نیز همچون چند سال اخیر، ادامه داشته باشد. در واقع انتظار می رود که تا پایان سال جاری میلادی، ۱۷۷ میلیون واحد تبلت به بازار عرضه گردد که کاهش ۹.۷ درصدی نسبت به ۱۹۶ میلیون واحد سال گذشته را در پی دارد. در سال ۲۰۱۷ هم مجددا باید منتظر کاهش ۲.۳ درصدی و رسیدن به ۱۷۳ میلیون واحد تبلت بود اما گارتنر عقیده دارد این دیوایس ها در سال ۲۰۱۹ بار دیگر، مخاطبان خود را می یابند.

evet-w600

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato