مایکروسافت اپلیکیشن Paint را متحول می کند [تماشا کنید]

مایکروسافت اپلیکیشن Paint را متحول می کند [تماشا کنید]

یکی از اعضای همیشه ثابت و جدایی ناپذیر پلتفرم ویندوز طی این سال ها، اپلیکیشن Paint بوده است؛ ابزار رایگان مایکروسافت برای ویرایش تصاویر که کاربران سال هاست به حضور آن در محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ دنیا خو گرفته اند.

پینت سالیان درازی است که تغییر و تحول چندانی به خود ندیده، اما به نظر می رسد دیگر وقت آن رسیده که مایکروسافت جامه ای نو بر تن آن بپوشاند. یکی از کاربران توییتر با نام کاربری WalkingCat به تازگی ویدئویی یافته که در آن جزئیاتی در مورد تغییر و تحول پینت برای ویندوز ۱۰ به نمایش در آمده است. مطابق این ویدئو به نظر می رسد که پینت جدید در قالب یک اپلیکیشن ویندوز استور منتشر خواهد شد.

مضاف بر تغییر و تحول اساسی رابط کاربری پینت که ظاهر آن را به ظاهر مدرن اپلیکیشن های یونیورسالی همچون Mail و Calendar نزدیک کرده، ویرایشگر عکس مذکور تغییر بزرگ دیگری هم داشته: پینت حالا از طراحی سه بعدی هم پشتیبانی می کند.

در کنار قابلیت های معمولی پینت، پشتیبانی از طراحی سه بعدی می تواند زمینه ساز تعامل خوب این اپلیکیشن با قابلیت های هدست واقعیت افزوده هولولنز باشد. کاربران در پینت جدید می توانند اشیاء و شکل های سه بعدی را به تصویر خود اضافه کرده و از انواع قلم و ابزار برای هر چه زیباتر شدن آثار سه بعدی خود بهره بگیرند.

پینت جدید احتمالا امکانات اجتماعی را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد، و صد البته امکان کار با قلم های هوشمند هم از دیگر قابلیت های آن خواهد بود. از آنجا که پینت ویندوز ۱۰ قرار است که به صورت یونیورسال منتشر شود، می توان حدس زد که هدف مایکروسافت از این تغییرات گسترده سازگاری بهتر این نرم افزار با هولولنز و رایانه آل این وانی که ماه اکتبر معرفی می کند بوده است.

در ادامه می توانید ویدئوی منتشر شده از پینت جدید را تماشا کنید:

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato