ارتباط اینترنتی جولین آسانژ مؤسس ویکی لیکس به دلایل نامعلومی قطع شد

ارتباط اینترنتی جولین آسانژ مؤسس ویکی لیکس به دلایل نامعلومی قطع شد

چند ساعت قبل اکانت توئیتر ویکی لیکس در خبری فوری اعلام کرد: «ارتباط اینترنتی جولین آسانژ توسط یکی از نهادهای دولتی قطع شده است. ما در حال اجرای اقدامات مقتضی هستیم.»

طبق اخبار موجود، بنیانگذار استرالیایی وب سایت WikiLeaks که مدت هاست به خاطر انتشار و افشای اسناد محرمانه به اشتهار رسیده، به اینترنت دسترسی ندارد، اما هنوز مشخص نیست دلیل این وضعیت چه بوده. برخی از کاربران توئیتر در پاسخ به این خبر اعلام کردند هیلاری کلینتون را با قیچی بزرگی در دستش، در اطراف سفارت اکوادور دیده اند.

گفتنی است این واقعه چندان هم غیر منتظره نبوده. ویکی لیکس نقش قابل توجهی در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده ایفا کرده و اسناد مختلفی از حزب دموکرات ملی آمریکا را در ماه جولای افشا نمود، که به کناره گیری «دبی واسرمن شولتز» رئیس وقت DNC انجامید.

julian-asange-wikileaks-1

در حال حاضر هم محتوای ایمیل های به سرقت رفته از حساب کاربری مشاور هیلاری کلینتون یعنی جان پادستا در وب سایت مذکور منتشر می شود. البته ویکی لیکس در مورد منبع این اسناد اظهار نظر نکرده، اما برخی از مقامات امنیتی انگشت اتهام را به سمت هکرهای روسی نشانه رفته اند.

همان طور که می دانید، آسانژ از سال ۲۰۱۲ به خاطر مسائل امنیتی در سفارت اکوادور زندگی می کند. به تازگی حزب دموکرات آمریکا او را به تخریب چهره نامزد ریاست جمهوری یعنی هیلاری کلینتون متهم نمودند، اما آسانژ تمامی این اتهامات را رد کرده است.

با این حال، نمی توان تأثیرگذاری محتوای انتشار یافته روی وب سایت ویکی لیکس بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حتی سیاست های بین المللی دولت های مختلف را کتمان کرد، ضمن اینکه به یقین می توان گفت آسانژ دشمنان زیادی در سرتاسر جهان دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato