نینتندو سوییچ از سخت افزار قدرتمند Nvidia بهره می برد

نینتندو سوییچ از سخت افزار قدرتمند Nvidia بهره می برد

به نظر می رسد، اکثر شایعاتی که پیش تر در رابطه با نینتندو سوییچ انتشار یافته بودند به حقیقت پیوسته اند. نینتندو تایید کرده که کنسول سوییچ از پردازنده های شرکت Nvidia بهره می برد.

در این کنسول از یک پردازنده Tegra استفاده شده که البته برای بهبود کارایی، تا حد زیادی به دست مهندسین انویدیا و نینتندو شخصی سازی شده. در واقع معماری پردازنده تگرا بر اساس معماری به کار رفته در کارت های سری Geforce است.

نرم افزار این کنسول هم ویژگی های بسیار جالب و قابل توجهی دارد. این کنسول به یک موتور فیزیک قدرتمند، چندین رابط برنامه نویسی نرم افزاری و ابزار مخصوص توسعه بازی های ویدیویی مجهز شده. خود انویدیا هم بی کار ننشسته و رابط های نرم افزاری و ابزار مخصوص خود را در این کنسول گنجانده تا کارایی کنسول سوییچ به حداکثر برسد.

طبق گفته خود انویدیا رابط برنامه نویسی نرم افزار NVN به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد که عناوین سبک تر را در مدت زمان کوتاه تری توسعه دهند و آن ها را به دست بازیکنان برسانند.

Nvidia هم در طراحی معماری سخت افزاری این کنسول دست داشته و هم به نینتندو در بخش نرم افزاری یاری رسانده. به کمک انویدیا توان پردازشی این کنسول، چه در حالت پرتابل و چه در حالت خانگی افزایش یافته. برای مثال سیستم عاملی سفارشی با GPU این کنسول ادغام شده تا کارایی و بهره وری سوییچ به حداکثر میزان خود برسد.

به نظر می رسد که سوییچ مانند سایر کنسول های نینتندو، از نظر فنی دیگر یک نسل از رقیبانش عقب تر نخواهد بود! این کنسول ماه مارچ ۲۰۱۷ به صورت جهانی منتشر خواهد شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato