گزارش مالی نینتندو؛ پیش بینی عرضه دو میلیون کنسول بازی سوییچ تا پایان مارس 2017

گزارش مالی نینتندو؛ پیش بینی عرضه دو میلیون کنسول بازی سوییچ تا پایان مارس 2017

نینتندو صبح امروز در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود گزارش عملکرد مالی شش ماه گذشته (از ابتدای آوریل تا پایان سپتامبر) را اعلام کرد که آمار و ارقام بدست آمده از کاهش درآمد این کمپانی ژاپنی حکایت دارد.

آمار فروش کلی این شرکت در قیاس با سال گذشته حدود ۳۳ درصد افت داشته؛ به این صورت که درآمد کلی از ۱.۹ میلیارد دلار به ۱.۳ میلیارد دلار تنزل پیدا کرده است.

درآمد عملیاتی نیز به همان نسبت مشابه ۳۳ درصد کاهش یافته است. در این زمینه نینتندو حدود ۲۹۵ میلیون دلار از دست داده در حالی که در بازه زمانی مشابه سال قبل ۱۵۷ میلیون دلار از دست رفته بود.

nintendo-ceases-wii-u-production

اما در سوی مقابل سود حاصل از فروش محصولات نینتندو از ۱۰۹ میلیون دلار به ۳۶۶ میلیون دلار در سال جاری رسیده. این اتفاق احتمالاً به موجب فروش سهام تیم فوتبال امریکایی سیاتل مرینرز رخ داده است.

از نظر سخت افزاری، نینتندو ۲.۷۱ میلیون دستگاه در شش ماه گذشته به فروش رسانیده که ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته؛ بخشی از افزایش فروش سخت افزاری به بازی پوکمون گو متکی است که باعث بالا رفتن تقاضای خرید عناوین پوکمونی روی ۳DS گردیده.

کنسول خانگی Wii U حدود ۵۶۰ هزار واحد فروخته که در بازه زمانی مشابه ۵۳ درصد کاهش یافته؛ نینتندو معتقد است دلیل این اتفاق عرضه نشدن بازی مطرحی در سال گذشته برای Wii U به نظر می رسد.

اما در مرحله پیش بینی آینده، «تاتسومی کیمیشیما» مدیر عامل نینتندو اذعان کرده بیش از دو میلیون کنسول نینتندو سوییچ تا پایان ماه مارس ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد. در نظر داشته باشید که این رقم به تعداد دستگاه هایی که به دست فروشگاه ها رسیده اشاره داشته و میزان فروش عمومی نیست.

تحلیلگران معتقدند تا وقتی که تاریخ دقیق عرضه این کنسول مشخص نشود، چنین پیش بینی هایی معنا ندارد؛ چرا که اگر سوییچ اواخر ماه مارس روانه بازار گردد، می توان ۲ میلیون عرضه را مناسب دانست، در حالی که این رقم برای کنسولی که اوایل مارس عرضه شده باشد کافی نیست.

گفتنی است کنسول مورد انتظار نینتندو سوییچ هفته گذشته رسماً رونمایی شد و مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵ - فروردین ۹۶) در بازارهای بین المللی عرضه خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato