نگاه نزدیک بر قابلیت هایی که در اپلیکیشن TV اپل خواهید دید

نگاه نزدیک بر قابلیت هایی که در اپلیکیشن TV اپل خواهید دید

همانطور که دقایقی پیش به اطلاع تان رساندیم، اپل طی مراسم رونمایی از مک بوک پروها گوشه ای از قابلیت های اپلیکیشن جدید TV خود را نیز به نمایش حضار گذاشت. نویسنده وب سایت ورج اندکی قبل موفق شده تا کار با این اپلیکیشن را تجربه کند و مطلبی که در ادامه می خوانید، بررسی کوتاه او از امکاناتی است که در TV مشاهده خواهید کرد.

TV بیشتر از آن که اپلیکیشن باشد، به یک صفحه خانه دوم شباهت دارد. وقتی که آن را باز می کنید، تعداد قابل توجهی فیلم و سریال تلویزیونی برایتان نمایان می شود که می توانید بسته به سرویس های ویدئویی که مشترک شان شده اید یا مستقیما از طریق شبکه های کابلی به تماشای آن ها بنشینید.

بر خلاف گفته های امشب اپل، هنوز اثری از محتوای نت فلیکس در هیچ جای این اپلیکیشن مشاهده نمی شود. هر چند اپل وعده داده که در آینده برای تأمین محتوای TV با بسیاری از سرویس های اینترنتی مطرح همکاری خواهد کرد.

Apple-TV-app-1-w600

با کلیک روی هر فیلم یا شوی تلویزیونی، صفحه اصلی اپل تی وی نمایان می شود. اینجا می توانید تمام اپلیکیشن هایی که محتوای مد نظرتان در آن میزبانی می شود را مشاهده کرده و یکی از آن ها را برای پخش برگزینید. این مسئله کمی گیج کننده است، چرا که TV در اصل برای پخش محتوای مالتی مدیا طراحی نشده، بلکه فقط در حکم گردآورنده سرویس های پخش کننده آن ها ظاهر می شود.

وقتی موقع پخش فیلم روی دکمه خانه اشاره می کنید، دوباره به صفحه اصلی اپلیکیشن پخش کننده فیلم (به عنوان مثال HBO Now یا Showtime) بازخواهید گشت. همچنین اگر مشترک شبکه های کابلی باشید می توانید از قابلیت Single Sign-On اپل استفاده کنید.

به لطف این قابلیت می توانید بدون نیاز به تایپ رمز عبور به سادگی وارد اپلیکیشن ها شده و از محتوای آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یک بار به همین روش وارد HBO Go شوید، برای تماشای محتوای کانال ESPN دیگر احتیاجی به وارد کردن مجدد رمز عبور نخواهید داشت.

Apple-TV-app-2-w600

اپل می خواهد در آینده نزدیک مجموعه ای از اپلیکیشن ها که توسط کمپانی های تولید محتوا مثل ورایزن و Comcast پشتیبانی می شوند را به TV بیاورد. به عبارت دیگر، خود TV پخش کننده محتوا نیست، بلکه بستری است که محتوای سرویس هایی همچون نت فلیکس و HBO Now را در یک جا برایتان گردآوری می کند تا به آسانی قادر به جابجایی میان آن ها باشید.

توضیح عملکرد دقیق TV کار چندان آسانی نیست. شاید بتوان آن را چیزی مابین کلکسیونی از اپلیکیشن های پخش ویدئو و یک سرویس پخش زنده تلویزیونی ساده توصیف کرد. با این وجود شکی نیست که TV می تواند جایگاه اپل تی وی را در میان دستگاه های پخش کننده ویدئو بیش از پیش ارتقا ببخشد.

اپل هنوز جزئیات بیشتری را در مورد برنامه های آینده اش برای TV در اختیارمان قرار نداده، بنابراین برای قضاوت بهتر در مورد آن باید تا پایان سال و زمان انتشار رسمی اپلیکیشن منتظر بمانیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato