ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل: مک بوک پرو نه براساس قیمت، بلکه براساس تجربه کاربری و کیفیت ساخته شده است

بعد از معرفی مک بوک پرو 2016 طی مراسم شب گذشته اپل، برخی از مدیران اجرایی کمپانی ساکن کوپرتینو مانند فیل شیلر، جانی ایو و کریگ فدریگی به پای صحبت با وب سایت CNet نشسته ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰

بعد از معرفی مک بوک پرو 2016 طی مراسم شب گذشته اپل، برخی از مدیران اجرایی کمپانی ساکن کوپرتینو مانند فیل شیلر، جانی ایو و کریگ فدریگی به پای صحبت با وب سایت CNet نشسته و به صحبت درباره لپ تاپ جدید کمپانی و تصمیماتی که به تولید چنین محصولی منجر شده پرداختند.

تاچ بار موجود در مک بوک پرو جدید، یکی از ویژگی های کلیدی آن به شمار می آید که حداقل برای دو سال زیر نظر جانی آیو در دست توسعه بوده و به گفته وی «شروعی بر مسیری بسیار جالب» برای محصولاتی آتی به شمار می رود. توسعه مک بوک جدید اهالی کوپرتینو از آن جهت بسیار به طول انجامیده که اپل نمی خواسته صرفاً سرعت دستگاه را افزایش دهد و به دنبال «گامی بزرگ به سمت آینده» بوده است.

فیل شیلر نیز اعتقاد دارد که مک بوک پرو به اپل اجازه می دهد «ابداعات بیشتری در آینده داشته باشد» که برخی از آن ها را حتی امروز هم نمی توان پیش بینی کرد. وی همچنین افزوده که اپل کار خود را براساس برنامه زمانی مشخص دنبال نمی کند و در عوض تلاش است تا «ابداعاتی نو» به سری مک بیاورد.

بسیاری از کاربران بعد از معرفی مک بوک پرو 2016، از قیمت مدل های آن شکایت کردند و شیلز نیز اشاره ای به این موضوع در مصاحبه خود داشته است. مدل پایه مک بوک پرو 13 اینچی به همراه تاچ بار، قیمتی معادل 1799 دلار دارد که 500 دلار از مدل های نسل قبل بیشتر است و قیمت مدل های 15 اینچی نیز از 2399 دلار شروع می شود. شیلر می گوید که اپل به قیمت اهمیت می دهد، اما باید به جای تمرکز روی قیمت، دستگاه را با تمرکز روی تجربه کاربری توسعه دهد.

شیلر می گوید که توان مالی مشتریان «مسئله ای است که ما به آن اهمیت می دهیم. اما ما [دستگاه هایمان] را براساس قیمت طراحی نمی کنیم، بلکه براساس تجربه و کیفیتی که مردم از مک انتظار دارند طراحی می کنیم. برخی از اوقات این مسئله به رسیدن به قیمت های بیشتر منجر می شود، اما نه از عمد، بلکه چون این قیمت دستگاه است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
  • امیرحسین زنگنه
    امیرحسین زنگنه | ۷ آبان ۱۳۹۵

    منظورش از گامی بزرگ به سوی اینده همین اضافه شدن تاچ باره؟

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی