اوبر قصد دارد پروژه خودروهای پرنده را تا سال 2026 به اجرا درآورد

اوبر قصد دارد پروژه خودروهای پرنده را تا سال 2026 به اجرا درآورد

یکی از فناوری های برجسته آینده که بیشتر از همه در رسانه ها به نمایش در می آید، ماشین های پرنده است، اما تاکنون ایده فوق بیشتر در حد تخیلات و طراح های اولیه باقی مانده. با این حال طبق اسنادی که به تازگی از سوی اوبر منتشر شده، شاید این رؤیا طی دهه آینده تحقق پذیرد.

این کمپانی قصد دارد طرحش را با نام Uber Elevate تا سال ۲۰۲۶ به اجرا درآورده و خودروهای پرنده شخصی را وارد بازار عمومی نماید. البته آنها به جای اینکه خودشان درگیر مراحل طراحی و ساخت شوند، قصد دارند با تولیدکنندگان ثالث وارد مذاکره گردند.

خودروی مورد بحث با حداکثر سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت به پرواز درآمده و قادر است مسافت ۱۶۰ کیلومتری را به صورت پیوسته بپیماید. در این وسیله نقلیه، چندین مسافر به همراه یک خلبان جای می گیرند.

کمپانی مورد بحث برآورد می کند که طی ۵ سال آینده می تواند این خودروها را آماده سازد، هرچند ارائه عمومی آنها تا سال ۲۰۲۶ به طول خواهد انجامید، زیرا یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در فرایند ساخت و عرضه این محصول، یعنی ایمنی، به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

انتظار می رود که سواری با این خودروهای پرنده، گران تر از تاکسی های معمول اوبر باشد، اما به هر حال عواملی همچون سرعت، ایمنی و نوآوری را می توان برگ برنده این فناوری نوین در نظر گرفت.

در هر صورت، تصور این نکته که شاید کمتر از ۱۰ سال دیگر شاهد حضور وسایل نقلیه در آسمان شهرها باشیم، بسیار جالب و هیجان انگیز به نظر می رسد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato