برای نخستین بار مجموع فروش سه شرکت موبایل چینی از سامسونگ پیشی گرفت

برای نخستین بار مجموع فروش سه شرکت موبایل چینی از سامسونگ پیشی گرفت

به نظر می رسد عرضه تلفن های هوشمند پرچمدار و متعدد چینی و از طرفی ماجراهای پیرامون گلکسی نوت ۷ سامسونگ، تاثیرات خودش را روی بازار جهانی گذاشته است.

به گزارش مرکز تحقیقات فروش بازار IDC، سهم کمپانی کره ای سامسونگ در بازه زمانی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ (از ژولای تا سپتامبر)، برای نخستین بار از مجموع سهام سه تولیدکننده محصولات پرفروش چینی (هوآوی، ویوو و اوپو) کمتر شده است.

به این معنا که شرکت های فعال در حوزه تلفن های هوشمند چینی در فصل تابستان رشد قابل توجهی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی داشته اند و در سوی مقابل فروش سامسونگ (و اپل) دچار تنزل گردیده است.

Samsung-Oppo-Vivo-IDC-market-share_1-w600

همانطور که در تصویر بالا می بینید، سامسونگ با کاهش ۳.۳ درصد، یک پنجم بازار اسمارت فون های دنیا را در اختیار داشته، در حالی که مجموع سه تولیدکننده برتر چینی به ۲۲.۱ درصد می رسد که نسبت به سال قبل ۸.۴ درصد رشد داشته است.

IDC معتقد است سامسونگ تابستان سال جاری حدود ۷۲.۵ میلیون دستگاه موبایل هوشمند در سراسر جهان فروخته، اما هوآوی، ویوو و اوپو مجموعاً به فروش ۸۰.۱ میلیون واحد دست یافته اند.

گفتنی است هوآوی که در سال های اخیر همواره در بین سه فروشنده برتر تلفن های هوشمند قرار داشته، بیش از یک سوم سهم تولیدکنندگان چینی را در اختیار داشته و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۳.۶ میلیون موبایل فروخته.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato