همه چیز درباره آیفون 13
معرفی Delorean_bot؛ رباتی برای یادآوری کارهای روزانه

معرفی Delorean_bot؛ رباتی برای یادآوری کارهای روزانه

حواس پرتی و فراموشی های پی در پی در دنیای پر مشغله ی امروز، به امری نسبتاً عادی تبدیل شده است. گاهاً برای شما نیز پیش آمده، برخی فعالیت ها و امور روزانه ی خود که بعضاً از اهمیت بالایی نیز برخوردارند را فراموش کنید. به همین منظور وجود یک دستیار برای یادآوری این موارد به شدت احساس می شود.

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، ربات ها نیز هر روز شکل و رنگ تازه ای به خود می گیرند. امروز و در یکی دیگر از سری معرفی ربات های تلگرام قصد داریم ربات delorean_bot@ را برایتان معرفی کنیم؛ delorean_bot رباتی است که می توانید یادآوری وقایع مهم روزانه ی خود را به آن بسپارید.

برای دسترسی به این ربات کافی است از آیدی delorean_bot@ استفاده کرده و یا روی این لینک کلیک کنید.

با باز شدن صفحه ی ربات روی start/ کلیک کنید. پس از انجام این کار ربات توضیحات لازم و دستورات مورد نظر را برای شما ارسال می کند. پس از آن delorean_bot از شما می خواهد تا زبان و موقعیت مکانی خود را به صورت دقیق وارد نمایید. ما برای شروع از بین دو گویش موجود، زبان انگلیسی را انتخاب کردیم.

در ادامه نیز شهر تهران را به عنوان موقعیت مکانی برای ربات فرستادیم. البته بگوییم که برای این کار می توانید از ویژگی Location اپلیکیشن پیام رسان تلگرام نیز استفاده کنید.

Screenshot_20161104-163616-w600

پس از انجام مراحل بالا ربات از شما می پرسد که نیاز دارید چه چیزی را به شما یاد آوری کند. کافیست عنوان اعلان خود را برای او فرستاده و سپس برهه زمانی یادآوری را برای ربات delorean_bot تعیین نمایید. البته برای این کار باید از یک سری قالب های تعریف شده استفاده نمایید.

برای تعیین زمان ارسال اعلان نیز اگر تنها ساعت مورد نظر را برای ربات بفرسیتد، delorean_bot به صورت خودکار اعلان مورد نظر را برای همان روز تنظیم می کند. در صورتی که می خواهید فعالیت تان طی روزهای آینده به شما اطلاع داده شود باید یکی از قالب های زیر را به دلخواه استفاده کنید:

  • tomorrow
  • tomorrow at 12.00
  • ۳۱.۱۲.۱۵ ۱۴:۰۰
  • in 5 minutes
  • in 1 hour
  • today at 19:00

توجه داشته باشید که روزها و ساعات تعیین شده در قالب بالا کاملاً دلخواه بوده و در هر ساعتی از شبانه روز قادر به تنظیم اعلان مورد نظر خود هستید. علاوه بر این می توانید عنوان اعلان به همراه برهه زمانی یادآوری آن را با هم برای ربات ارسال کنید.

همچنین در صورت نیاز قادر خواهید بود در بخش تنظیمات موقعیت مکانی و زبان را عوض نمایید. در آخر نیز بگوییم که ربات مذکور هیچ محدودیتی در ثبت اعلان ها نداشته و دقیقاً در زمان تعیین شده با ارسال یک اعلان برایتان، فعالیت مورد نظر را به شما یادآوری می کند.

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، قصد داریم به صورت هفتگی ربات های مختلف تلگرام را به شما معرفی کنیم. پس این بهترین فرصت برای شماست تا اگر ربات جالب و جذابی می شناسید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato