اسناد ثبت شده اپل، استفاده از پنل OLED برای آیفون بعدی را تایید می کند

اسناد ثبت شده اپل، استفاده از پنل OLED برای آیفون بعدی را تایید می کند

در هفته های اخیر شاهد انتشار اخبار و شایعات متعددی پیرامون استفاده از پنل OLED برای نمایشگر موبایل سال آینده کمپانی اپل بوده ایم.

سال آینده تولد ده سالگی آیفون است و اوایل شهریور ماه کارشناسان و تحلیلگران اذعان کردند به موجب این رویداد، اپل نسخه ویژه ای از آیفون را در سال ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد کرد که از نمایشگر OLED با لبه های خمیده برخوردار خواهد بود.

از طرفی شنیده می شود سامسونگ خط تولید جدیدی برای تامین و تولید پنل های OLED مورد نیاز اپل راه اندازی کرده است و در سوی مقابل، مدیر عامل شرکت شارپ نیز به نحوی استفاده آیفون ۲۰۱۷ از نمایشگر OLED را تایید می کند.

apple-vs-samsung

اگر حتی به هیچ کدام از این اخبار اتکا نکنیم، به نظر می رسد خود کمپانی کوپرتینویی نیز این مسئله را تایید کرده است؛ بر اساس اسناد به ثبت رسیده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، اپل موارد مشخصی جهت سفارش پنل OLED به ارزش ۴ میلیارد دلار معین کرده که با توجه به جزئیات، احتمالاً به سامسونگ مرتبط است.

با وجود اینکه کمپانی شارپ در اختیار فاکسکان، به عنوان یکی از همکاران اپل قرار گرفته، شواهد از سفارش نمایشگر سامسونگ برای آیفون سال آینده حکایت دارند.

گفتنی است اهالی ساکن کوپرتینو تاکنون در صفحه نمایش اپل واچ و تاچ بار مک بوک پرو ۲۰۱۶، از پنل OLED استفاده کرده و بهره مندی از آن حداقل در یکی از نسخه های آیفون ۸ بسیار محتمل است

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato