سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری IMAX روی تولید محتوا برای اکوسیستم واقعیت مجازی

سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری IMAX روی تولید محتوا برای اکوسیستم واقعیت مجازی

سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری IMAX روی تولید محتوا برای اکوسیستم واقعیت مجازی

به نظر می رسد که روز به روز، سرمایه های کلان تری به اکوسیستم واقعیت مجازی تزریق می شود و به تازگی کمپانی خوش نام IMAX هم خبر از همکاری خود با ایسر و Creative Artists Agency در راستای سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری برای تولید حداقل ۲۵ تجربه واقعیت مجازی قابل تعامل داده است.

طی سه سال آینده، IMAX احتمالاً ورودی بزرگ به حوزه محتویات با کیفیت واقعیت مجازی خواهد داشت که امری مهم برای حیات صنعت واقعیت مجازی و برآورده سازی انتظارات مخاطبان به شمار می رود. در حال حاضر برخی از تحلیلگران پیش بینی کرده اند که ارزش صنایع واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۱۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

ورود IMAX به حوزه واقعیت مجازی، بسیار منطقی است چرا که این کمپانی از همین حالا به تولید محتویات ۳۶۰ درجه ای برای تئاترهای دایره ای شکل می پردازد. سرمایه ۵۰ میلیون دلاری IMAX قرار است برای همکاری با ناشران بازی های ویدیویی و سازندگان فیلم های ۳۶۰ درجه ای استفاده شود. علاوه بر این، IMAX قصد دارد با تاسیس مراکز تفریحاتی واقعیت مجازی، قشر بیشتری از مخاطبان را به این تکنولوژی نوپا جذب کند.

مدیرعامل Visionary VR، گیل بارون اعتقاد دارد که ورود کمپانی خوش نام و مورد احترامی مانند IMAX به صنعت واقعیت مجازی، باعث قوت قلب فعالان این حوزه خواهد بود و به تولید محتویات با کیفیت و پرمعنا کمک خواهد کرد. گفتنی است که IMAX در حال حاضر مشغول همکاری با Starbreeze برای تولید محتویات واقعیت مجازی و همکاری با گوگل برای توسعه دوربینی مخصوص فیلم سازان حرفه ای است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل