همه چیز درباره آیفون 13
هوآوی رسماً توضیح می دهد چرا تولید موبایل های پیکسل را قبول نکرده است

هوآوی رسماً توضیح می دهد چرا تولید موبایل های پیکسل را قبول نکرده است

در بین تلفن های هوشمند اندرویدی که این روزها در بازار جهانی یافت می شوند، یقیناً پیکسل و پیکسل اکس ال یکی از جذاب ترین و مورد توجه ترین دیوایس ها هستند.

اگرچه موبایل های جدید گوگل از نظر سخت افزاری نوآوری خاصی را ارائه نمی کنند، اما نرم افزار اندروید ۷.۱ نوقای به کار رفته و البته پشت سر گذاشتن عنوان نکسوس و شروع خانواده جدیدی تحت نام پیکسل، آنها را در مرکز توجهات قرار داده است.

نکته جالب توجه جایی است که به نظر می رسد مورد دوم (تغییر نام) تاثیر به سزایی در انتخاب کمپانی تولید کننده این تلفن های هوشمند جدید گذاشته است.

در حالی که به نظر می رسید این بار خود شرکت گوگل دست به کار شده و دیوایس های سخت افزاری جدیدش را تولید کرده، مشخص شد در واقع HTC سازنده اصلی موبایل های پیکسل است.

huawei_revenue_report_2016_first_half_0

همانطور که ماه گذشته خواندید، یکی از تفاوت های مشهود خانواده نکسوس با پیکسل، جایی است که تمام محصولات گذشته گوگل، برند تولیدکننده سخت افزار را روی خود درج کرده بودند؛ طوری که نکسوس ۵X مشخصاً توسط ال جی و نکسوس ۶P به صورت کاملاً واضح توسط هوآوی ساخته شده بود.

اما کمپانی ساکن مانتن ویو تصمیم گرفته در سری پیکسل، به هیچ عنوان از لوگوی شرکت تولیدکننده سخت افزار استفاده نکند؛ مسئله ای که موجب ناراحتی هوآوی و قطع همکاری این دو گردیده است.

به دنبال این ماجرا، وب سایت آلمانی WinFuture.de با کسب اطلاعات رسمی از هوآوی گزارش می دهد، «کالین گیلز» معاون گروه تجاری مصرف کنندگان کمپانی چینی با تایید شایعات ماه گذشته، دلیل قطع همکاری با گوگل را حذف برند از روی بدنه و محتوای تلفن های جدید دانسته است.

google-pixel-phone-by-google-w600

هوآوی در حال حاضر بخش بزرگی از بازار چین و آسیا را در اختیار دارد، اما همانطور که می دانید آمریکای شمالی یکی از مهم ترین و البته تاثیرگذارترین بخش های مارکت تلفن های هوشمند جهانی است.

این شرکت چینی نیز به سبب کسب درآمد بیشتر و اثبات جایگاه خود در صنعت مورد بحث، به شدت نیازمند بیشتر دیده شدن در بازارهای بزرگتر است. مهمی که یقیناً از روی کار آمدن دانلد ترامپ نیز متاثر خواهد شد.

البته اشاره نماییم همکاری گوگل و هوآوی در سایر زمینه ها مثل تولید محتوا برای پلتفرم Daydream و موبایل های میان رده به هیچ وجه قطع نشده است.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato