همه چیز درباره آیفون 13
اینتل و سرمایه گذاری بزرگ برای پیشبرد توسعه خودروهای بدون راننده

اینتل و سرمایه گذاری بزرگ برای پیشبرد توسعه خودروهای بدون راننده

اینتل تا دو الی سه سال آینده مبلغی معادل ۲۵۰ میلیون دلار را صرف توسعه اتومبیل های خودران و بی نیاز از راننده خواهد کرد. این خبری است که آقای «برایان کرانیچ»، مدیر عامل اینتل در نطق خود در نمایشگاه خودروی لس آنجلس داد.

مبلغ مورد اشاره چندان کم نیست و از طرفی خبر از آن می دهد که بزرگترین شرکت توسعه دهنده چیپ می خواهد در آینده ی خودران ما نقش موثری داشته و تبدیل به یکی از بازیگران کلیدی این عرصه شود.

چنین مسئله ای البته به معنای تولید یک خودروی هوشمند و خودران توسط اینتل نیست. شرکت مورد بحث بیشتر در پی توسعه فناوری مرتبط با این گونه محصولات است.

ck26wqqj9itnewr8hjij-w700

از بیانیه ای که اینتل منتشر کرده هم می توان این برداشت را داشت که کمپانی مورد اشاره می خواهد به شکل نرم افزاری به توسعه خودروهایی که برای مثال توسط BMW تولید می شوند، کمک کند. شرکت آلمانی یاد شده هم قبلاً اشاره کرده بود که با همکاری اینتل و چند کمپانی دیگر، تا سال ۲۰۲۱ خودروهایی کاملاً خودران تولید خواهد کرد. کلمه «کاملاً» اینجا وعده بزرگی است چرا که اکنون حتی شرکت هایی مانند تسلا و جنرال موتورز هم قادر به تولید خودروهایی کاملاً بی نیاز از راننده نبوده اند، هر چند که آنها هم وعده توسعه چنین محصولاتی را تا چند سال آینده داده اند.

اینتل البته چندان به عنوان یک شرکت نرم افزاری شناخته شده نیست، هرچند که به تازگی تلاش هایی در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، و حوزه اینترنت اشیا داشته است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato