همه چیز درباره آیفون 13
تولدت مبارک اکس باکس؛ 15 سال خاطره سازی با جعبه مجهول

تولدت مبارک اکس باکس؛ 15 سال خاطره سازی با جعبه مجهول

۱۵ سال پیش در چنین روزی، نام و عنوان اکس باکس به فرهنگ محبوب صنعت گیمینگ اضافه شد. پانزدهم نوامبر سال ۲۰۰۱، بیل گیتس دوست داشتنی نخستین کنسول بازی مایکروسافت را روانه بازار ساخت تا رقیبی جدی برای پلی استیشن مغرور پای به عرصه بگذارد.

کمتر کسی فکر می کرد جعبه ی مجهول ردموندی ها یارای رقابت با کنسول نسل ششمی سونی را داشته باشد؛ اگرچه اکس باکس نخست هرگز نتوانست آنطور که باید و شاید موفق شود، اما با آن کنترل بزرگ و عجیب و غریبش، به مرور جایگاهی درخور برای خود در صنعت گیم دنیا دست و پا کرد.

Xbox-console-w600

اکس باکس عناوین پرطرفدار و بزرگی مانند «فورتزا» و «هیلو» که برای تمام گیمرهای دنیا نام آشناست را متولد ساخت و با توسعه شبکه آنلاین «اکس باکس لایو» به رشد و پیشرفت گیمینگ مولتی پلیر تحت اینترنت کمک چشم گیری کرد.

مایکروسافت با وجود مشکلات و دشواری های متعددی که سد راه این کنسول قرار گرفت، با قدرت هرچه تمام تر در گردونه رقابتی نسل هفتم پای گذاشت و با اکس باکس ۳۶۰، برخلاف پیش بینی ها توانست عملاً به پیروز میدان مبدل شود.

بعد از آن نیز اکس باکس وان را به عنوان حریف پلی استیشن ۴ عرضه کرد؛ هرچند که با سیاست های غلط در آغاز راه نسل هشتم دچار مصائب بسیار زیادی شدند و با تغییر مدیریت واحد اکس باکس، در حال حاضر اوضاع خوبی را تجربه می کنند.

xbox-one-slim-0-w600

وب سایت رسمی مایکروسافت به مناسبت پانزدهمین سالگرد تولد برند اکس باکس، آمار جالبی را منتشر کرده که اطلاع از آن خالی از لطف نیست:

  • تعداد بازیکنان فعال اکس باکس: ۲۲۲,۴۶۸,۴۲۳ نفر
  • مجموع ساعات گیمینگ روی پلتفرم اکس باکس: ۱۰۰,۵۳۹,۳۹۰,۶۷۰ ساعت
  • مجموع ساعات گیمینگ آنلاین در اکس باکس لایو: ۲۹,۰۰۰,۳۰۴,۱۸۳ ساعت
  • تعداد اچیومنت های باز شده روی اکس باکس: ۳۲,۶۶۷,۵۸۲,۱۵۷ جایزه
  • مجموع گیمر اسکور بازیکنان در اکس باکس: ۵۷۲,۶۰۵,۵۵۴,۵۸۷ امتیاز
  • تعداد دوستی هایی که در اکس باکس لایو شکل گرفته: ۴,۲۳۳,۸۹۱,۴۸۲ مورد

به گرامیداشت این رویداد، اکس باکس مجموعه ای از هدایای رایگان و تخفیفات اختصاصی برای محصولاتش در نظر گرفته که در بین آن می توان به تجهیزات اضافی برای بازیکنان هیلو ۵ و یک خودروی جدید و اختصاصی به علاوه ی چند افزونه برای فورتزا هورایزن ۳ اشاره کرد.

ps4-neo-vs-xbox-scorpio-rumoured-specs-features-and-release-date-compared__239195_-w600

همانطور که می دانید، سال آینده کنسول میان نسلی جدید اکس باکس که با نام رمز «پروژه اسکورپیو» شناخته می شود عرضه خواهد شد؛ مایکروسافت مدعی است این دستگاه قدرتمندترین کنسولی است که در تاریخ صنعت گیم شناخته شده و با در نظر گرفتن پتانسیل های فضای واقعیت مجازی و تکنولوژی های ۴K و HDR، تجربه ای ناب در اختیار جامعه گیمر قرار خواهد داد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato