اپل طی ماه گذشته بیش از 47300 اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرد

اپل طی ماه گذشته بیش از 47300 اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرد

اپل طی ماه گذشته بیش از 47300 اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرد

چندی پیش اپل اعلام کرد خانه تکانی گسترده ای را در اپ استور شروع می کند. حال بر اساس داده های به دست آمده از شرکت Sensor Tower این فرایند شروع شده و تعداد اپلیکیشن های حذف شده از اپ استور طی ماه گذشته با افزایش ۲۳۸ درصدی، به رقم ۴۷۳۰۰ عدد رسیده.

لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۶ به طور میانگین در هر ماه، چهارده هزار اپلیکیشن حذف شده، بنابراین ماه گذشته با رشدی سه برابری روبرو بوده ایم.

apple-removed-a-ton-of-apps-from-the-app-store-last-month

طبق این آمار، بیشترین موارد حذف شده با ۲۸% به دسته بازی های موبایل تعلق دارند. در ادامه گروه هایی همچون سرگرمی (۸.۹۹%)، کتاب (۸.۹۶%)، آموزشی (۷%) و سبک زندگی (۶%) رده های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

تقریباً نیمی از این اپلیکیشن ها از ماه می ۲۰۱۵ به بعد، آپدیت نشده اند و آخرین به روز رسانی حدود ۲۵.۶% از آنها نیز به قبل از نوامبر ۲۰۱۳ باز می گردد. در واقع می توان گفت بخش اعظم برنامه های حذف شده از اپ استور، چندان جدید محسوب نمی شوند.

by-2020-the-app-store-could-contain-5-million-apps

اپل می گوید هر هفته بیش از یکصد هزار اپ جدید یا آپدیت شده به این کمپانی تحویل می گردد، ضمن اینکه در حال حاضر بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن در این مجموعه حضور دارند، که روند رو به رشدی را نشان می دهد و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ مجموع اپ های این کمپانی به رقم ۵ میلیون برسد.

گفتنیست اپ استور در جولای ۲۰۰۹ اولین سالگرد خود را با ۵۰ هزار اپلیکیشن جشن گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل