آمار ماه اکتبر NPD؛ حال و روز خوش صنعت بازی های ویدیویی

آمار ماه اکتبر NPD؛ حال و روز خوش صنعت بازی های ویدیویی

آمار ماه اکتبر NPD؛ حال و روز خوش صنعت بازی های ویدیویی

همانطور که ابتدای هفته خبر دادیم، سازمان آمار و اطلاعات NPD بعد از گذشت حدود ۲ هفته از ماه نوامبر، گزارش ماهانه فروش بازی های ویدیویی ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر را منتشر ساخته است.

با اشاره به برتری قاطعانه بتلفیلد ۱ و همینطور چهارمین ماه متوالی صدرنشینی اکس باکس وان در نبرد کنسول ها، NPD جزئیات بیشتری از آنچه در ماه اکتبر بر صنعت گیم گذشته را منتشر کرده که اغلب به آمار و ارقام بازی ها و سخت افزارهای مربوطه اشاره دارد.

بنابر این گزارش، آمار فروش نرم افزارهای مرتبط با این صنعت در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۳۶ درصد رشد داشته و در مجموع (احتمالاً به موجب عرضه اکس باکس وان اس) ۶ درصد پیشرفته کرده است.

image_uncharted_4_a_thief_s_end-28644-2995_0016

کنسول اکس باکس وان به تنهایی نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش فروش داشته و از طرفی باندل آنچارتد ۴ کنسول پلی استیشن ۴ پانصد گیگابایتی، با در اختیار داشتن ۱۷ درصد از سهم فروش سخت افزارهای صنعت گیم، بیشترین میزان را در اختیار دارد. کنسول ۳DS نیز در مقابل سال ۲۰۱۵ حدود ۱۲ درصد رشد فروش داشته است.

گفتنی است میزان هزینه های صرف شده در صنعت گیم در ماه اکتبر سال جاری ۸۷۵.۷ میلیون دلار بوده که ۵۰۵.۷ میلیون از آن به حوزه کنسول های خانگی مربوط می گردد.

در نهایت ناگفته نماند آمار ارائه شده توسط NPD تنها محصور به کشور آمریکا بوده و بازی های دست دوم، اجاره ای، بسته های افزونه، میکروترنسکشن ها و حتی برخی از نسخه های دیجیتالی عناوین متعدد را نیز شامل نمی شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل