تحلیلگران می گویند هدست پلی استیشن وی آر تا پایان 2016، دو میلیون واحد می فروشد

تحلیلگران می گویند هدست پلی استیشن وی آر تا پایان 2016، دو میلیون واحد می فروشد

تحلیلگران می گویند هدست پلی استیشن وی آر تا پایان 2016، دو میلیون واحد می فروشد

سال ۲۰۱۶، سال فوق العاده ای برای گیمینگ و سخت افزارهای مرتبط با آن بوده است. طی سال جاری میلادی، شاهد عرضه مدل باریک تر اکس باکس وان به همراه پلی استیشن ۴ پرو سونی (بررسی دیجیاتو) بودیم و از طرف دیگر، هدست های واقعیت مجازی HTC Vive، آکیلس ریفت و پلی استیشن وی آر (بررسی دیجیاتو) هم راه خود را به بازار باز کردند.

هدست های واقعیت مجازی، تا به امروز قیمت های بسیار سرسام آوری داشته اند و به تبع همین مسئله، موفقیت آنها تنها از طریق میزان واحدهای فروخته شده قابل بررسی است. حالا موسسه آماری و تحلیلی Superdata پیش بینی خود از میزان فروش این هدست ها تا پایان سال جاری میلادی را ارائه کرده که از فروش احتمالی ۲ میلیون واحدی پلی استیشن وی آر حکایت دارد. پیش بینی های Superdata به شرح زیر است:

  • پلی استیشن وی آر - ۲,۶۰۲,۳۰۷ واحد
  • Gear VR سامسونگ - ۲,۳۱۶,۶۳۲ واحد
  • Daydream گوگل - ۴۵۰,۰۸۳ واحد
  • اچ تی سی وایو - ۴۲۰,۱۰۸
  • آکیلس ریفت - ۲۵۵,۰۸۸

سوپردیتا می گوید که پیش بینی های خود براساس فاکتورهای مختلفی همچون بررسی فنی نسخه های خرده فروشی، مصاحبه با مدیران کمپانی ها، قیمت گذاری، فروش محتویات دیجیتالی و سایر فاکتورهای مشابه به دست آورده است.

سونی با عرضه پلی استیشن وی آر، ورودی مقتدرانه به بازار هدست های واقعیت مجازی داشته است اما تحلیلگران عقیده دارند که کمپانی ژاپنی، با عرضه محصولات مختلف، بازار خود را به چند بخش تقسیم کرده است.

در واقع مایکل گودمن از سوپردیتا عقیده دارد که سونی با عرضه کنسول هایی مانند پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۴ پرو و پلی استیشن وی آر، تصمیم گیری را برای مشتریان سخت کرده است و ضمناً خرید تمام آنها هزینه ای کلان روی دست کاربران خواهد گذاشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل