طرفداران اپل یا سامسونگ، کدام گروه وفادارترند؟

طرفداران اپل یا سامسونگ، کدام گروه وفادارترند؟

چندی قبل و پس از بالا گرفتن بحران نوت ۷، تحقیقات نشان داد بیش از ۴۰ درصد مالکین دیوایس های سامسونگ دیگر به سراغ محصولات این کمپانی نخواهند رفت. حال در بررسی انجام شده از سوی رویترز و مؤسسه پژوهشی Ipsos در تاریخ ۲۶ اکتبر تا ۹ نوامبر (۵ الی ۱۹ آبان) می بینیم چنین موضوعی صحت ندارد.

در این ارزیابی مشخص شد ۲۷% از افرادی که نسبت به فراخوان گلکسی نوت ۷ آگاهی داشتند، اعلام کردند به هنگام خرید موبایل جدید اول از همه سراغ سامسونگ خواهند رفت. ۲۵% افرادی که از ماجرا بی اطلاع بودند نیز اولویت اول خود را همین شرکت اعلام نمودند.

note7

همچنین ۹۱% از مالکین اسمارت فون های این کمپانی کره ای تمایل به خرید موبایل های آتی سامسونگ را اعلام داشتند، ضمن اینکه ۹۲% اشخاص نیز اظهار داشتند در خرید هرگونه محصول تولیدی این شرکت تردیدی ندارند.

در همین تحقیق مشخص شد ۹۲% از کاربران آیفون باز هم خرید دیوایس های ساخت اپل را در نظر دارند، ضمن اینکه ۸۹ درصد از آنها اعلام کردند دیگر محصولات این شرکت را نیز خریداری خواهند کرد.

Water-resistant-iPhone-7-840x440-w600

با توجه به نزدیکی این آمار، می توان نتیجه گرفت که طرفداران سامسونگ و اپل از نظر وفاداری به شرکت مورد علاقه شان در یک سطح قرار دارند. گفتنیست تحقیق فوق روی ۲۳۷۵ نفر از مالکین موبایل های کهکشانی و ۳۱۵۸ نفر از کاربران آیفون صورت گرفته است.

با این حال داده های اخیر مؤسسه گارتنر نشان داد طی سه ماهه سوم سال جاری، سامسونگ ۱۲ میلیون دستگاه موبایل کمتر از مدت مشابه سال گذشته به فروش رسانده و سهم بازار این شرکت ۴.۴ درصد کاهش یافته، اما در نهایت این کمپانی کره ای باز هم بزرگ ترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان به شمار می رود.

نظرات ۳۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato