همه چیز درباره آیفون 13
آیا HTC Vive کمترین فروش را میان هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت؟

آیا HTC Vive کمترین فروش را میان هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت؟

در دوره ای قرار داریم که از جنبه های مختلف، واقعیت مجازی محبوب ترین تکنولوژی روز محسوب می شود و با عرضه روزافزون مدل های متعدد هدست های این دسته، شاهد افزایش میزان تقاضای مصرف کنندگان هستیم.

همانطور که می دانید با صرف نظر از سیل گسترده هدست های مبتنی بر موبایل، سه شرکت اصلی در عرصه رقابتی هدست های واقعیت مجازی قدرتمند، سونی، آکیلس و اچ تی سی هستند.

ساعاتی پیش خبر دادیم تحلیلگران موسسه آماری Superdata معتقدند پلی استیشن وی آر تا پایان سال جاری میلادی بیش از ۲ میلیون واحد فروش خواهد رفت، در حالی که اچ تی سی وایو ۴۲۰ هزار نسخه و آکیلس ریفت ۲۵۰ هزار واحد می فروشد.

با این وجود تحلیلگران تایوانی (کشور مبدا HTC) تصور نسبتاً متفاوتی با رویکرد مورد بحث دارند؛ طوری که به گزارش Digitimes اچ تی سی ۴۵۰ هزار نسخه می فروشد، اما آکیلس به لطف قیمت پایین تر حداقل ۶۵۰ هزار واحد فروش خواهد داشت. این در حالیست که سونی ۱.۵ میلیون نسخه از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن را عرضه می کند.

PsVr (25)

پلی استیشن وی آر به موجب بستر چند ده میلیونی کنسول نسل هشتمی سونی و همینطور قیمت مناسب تر ۴۰۰ دلاری، فرصت بی نظیر و منطقی برای فروش دارد، از طرفی آکیلس ریفت نیز ۴۹۹ دلار قیمت داشته و یکی از پیشروان این صنعت محسوب می گردد.

اما اچ تی سی با وجود تلاش های بسیار گسترده و حتی راه اندازی چندین کافه واقعیت مجازی در کشور چین، به خاطر قیمت بالای ۷۹۹ دلاریش از بخت کمتری برخوردار خواهد بود.

اگر در حالت امیدوارانه، این سه کمپانی در پایان سال ۲۰۱۶ آمار رسمی فروش خود را اعلام نمایند، می توان در نهایت نتیجه گرفت کدام یک از این پیش بینی ها بیشتر به واقعیت نزدیک است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato