اپل واحد توسعه روتر خود را منحل کرد

اپل واحد توسعه روتر خود را منحل کرد

اپل واحد توسعه روتر خود را منحل کرد

براساس گزارشی که به تازگی توسط بلومبرگ منتشر شده اپل در راستای متمرکز  نمودن فعالیت های خود روی حوزه محصولات مصرفی سودده واحد توسعه دهنده روترهای وایرلسش را منحل کرده است.

البته ناگفته نماند که فرارند انحلال  این تیم یک سالی می شود که آغاز شده و اپل مهندسان فعال در این بخش را در دیگر گروه های توسعه محصول خود از جمله تیم مسئول اپل تی وی به فعالیت گمارده است.

در اینجا لازم است اضافه نماییم که شرکت کالیفرنیایی از سال ۲۰۱۳ تاکنون و بعد از سال ها عرضه محصولات به روز رسانی شده برای پشتیبانی از استانداردهای تازه معرفی شده صنعت وایرلس، روترهای خود را به روز نکرده است. این شرکت هم اکنون سه مدل روتر بیسیم به نام های AirPort Express، AirPort Extreme و AirPort Time capsule را در سبد کالاهای تولیدی اش دارد. در مورد محصول سوم باید بگوییم که همزمان نقش نوعی هارد درایو همراه را نیز برای کامپیوترهای مک ایفا می کند.

«اپل واچ» و «اپل تی وی» در سال مالی ۲۰۱۶ میلادی ۱۱.۱ میلیارد دلار را روانه جیب شرکت سازنده شان کردند

این روترها که در گروه «محصولات دیگر» شرکت کالیفرنیایی جای می گیرند ظاهرا درآمد زیادی را عاید سازنده شان نمی کنند و در مقابل گروه «اپل واچ» و «اپل تی وی» در سال مالی ۲۰۱۶ میلادی ۱۱.۱ میلیارد دلار را روانه جیب شرکت سازنده شان کردند که حدودا ۵ درصد از کل فروش سالانه اش را می سازد.

به گفته برخی تحلیلگران حذف روتر از سبد کالایی اپل می تواند به نوعی از انسجام محصولات این شرکت بکاهد چراکه برخی قابلیت های آنها شامل پخش بیسیم موزیک نیازمند پِر شدن با دیگر دستگاه های تولیدی اپل از جمله آیفون و مک است و در صورتی که دیگر اهالی کوپرتینو این روترها را تولید نکنند ممکن است که کاربران به استفاده از موبایل ها و کامپیوترهای دیگر روی آورند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل