گزارش مالی اچ پی از رشد درآمد و رونق بازار کامپیوترهای شخصی حکایت دارد

گزارش مالی اچ پی از رشد درآمد و رونق بازار کامپیوترهای شخصی حکایت دارد

گزارش مالی اچ پی از رشد درآمد و رونق بازار کامپیوترهای شخصی حکایت دارد

شرکت اچ پی که به تازگی اولین سال جدایی اش از هیولت-پاکارد را به پایان رسانده، گزارش مالی خود را برای سه ماهه چهارم سال مالی جاری منتشر کرد و اعلام نمود درآمد آنها ۲ درصد افزایش یافته، در حالی که بیشتر تحلیلگران پیش بینی می کردند این کمپانی همچون ۷ فصل گذشته روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.

طبق گزارش این شرکت، افزایش درآمد آنها به خاطر بهبود کسب و کار کامپیوترهای شخصی بوده است. با این حال به لیل پرداخت حق بازنشستگی به تعداد زیادی از کارکنان سابق، درآمد خالص آنها ۶۳% کاهش یافته.

«دیون ویسلر» مدیرعامل HP در این رابطه گفت:

سال بسیار چالش برانگیز اما مهمی را پشت سر گذاشتیم، و خوشبختانه جمع بندی خوبی داشتیم. بنابراین با انگیزه ای مضاعف در مسیر رشد به سال ۲۰۱۷ قدم می گذاریم.

hp-spectre-27-w700

بخش اعظم درآمد این کمپانی از بازار PC بوده است، جایی که HP مقام دوم را پس از لنوو در اختیار دارد. اما بیشترین سودآوری به فروش پرینتر و کارتریج ها و تونرهای مورد استفاده در آنها بر می گردد.

اگرچه با روی آوردن کاربران به دیوایس های موبایل و کاهش حجم محتوای چاپی، هر دو بازار فوق روند نزولی را تجربه می کنند، اما اچ پی توانسته سهم خود را از این حوزه ها افزایش دهد.

گفتنیست این کمپانی به تازگی قراردادی را برای تصاحب کسب و کار چاپگرهای سامسونگ الکترونیکس منعقد ساخته، فرایندی که می تواند به آنها در فروش پرینترهای چندکاره و دستگاه های کپی کمک شایانی نموده و امکان توسعه برخی اجزای کلیدی را در داخل شرکت فراهم سازد.

لازم به ذکر است در گزارش فوق، درآمد خالص HP در سه ماهه چهارم سال مالی برابر با ۴۹۲ میلیون دلار عنوان شده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل با رقم ۱.۳۲ میلیارد دلار روبرو بودیم. با این حال درآمد کل آنها از ۱۲.۲۷ میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال گذشته، به ۱۲.۵۱ میلیارد دلار در سال جاری افزایش یافته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل