بررسی بازی پهلوان ها و زامبی ها؛ اینک آخرالزمان

شنیده اید می گویند از جلد یک کتاب ارزشش را مشخص نکنید؟ اگر جای کتاب را با «بازی ویدیویی» تغییر دهیم و «اسم» را جایگزین جلد نماییم، دقیقا به حکایت پهلوان ها و زامبی ها می رسیم. شاید نام این عنوان ماهیت مکانیزم های گیم پلی یا داستان را نشان دهد اما به خاطر جذابیت نه چندانش، ممکن است انگیزه بعضی ها نسبت به تجربه اپلیکیشن را کاهش داده و دارندگان اسمارت فون ها به سادگی از کنارش بگذرند.

ولی این تنها ظاهر قضیه بوده و ساخته موچولو گیم بیشتر به واسطه شوخی های فوق العاده اش می تواند لبخند را به لب های شما هدیه بدهد. بیایید ابتدا به همین قسمت پهلوان ها و زامبی ها که اتفاقا به اعتقاد ما بهترین بخش این عنوان بوده بپردازیم. پیش از آن بد نیست بدانید بازی همان گونه که از اسمش مشخص است داستان هجوم زامبی ها به طهران را روایت نموده و شما به عنوان پهلوان های شهر باید جلوی آن ها را بگیرید.

%d9%be%d9%87%d9%84%d9%88%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b2%d8%a7%d9%85%d8%a8%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%85%d9%88%da%86%d9%88%d9%84%d9%88-%da%af%db%8c%d9%85

با آیتم هایی که هنگام پرواز به دست می اورید، زامبی های بیشتری را به هلاکت برسانید. اگر هم تعداد مشخصی از آن ها را بکشید می توانید از نیروی کمکی استفاده کنید.

خیلی کلیشه ای بود؟ کسی از این گونه اپلیکیشن ها انتظار داستان نداشته و این قسمت تنها بستری برای ارائه یک تجربه هیجان انگیز است. چیزی که موچولو گیم تقریبا توانسته از پس آن بر بیاید. کاراکترها همگی هنگام مبارزات با زامبی ها، دیالوگ هایی جالب گفته و همان طور که پیشتر گفتیم، شاید هنگام شنیدن بعضی از آن ها بخندید. جالب تر طراحی خوب بعضی دشمنان بوده که شاهد افزایش جذابیت این بخش هستیم.

پروتاگونیست بسته به گونه این موجودات هم جمله هایی داینامیک را به زبان می آید. تنها نقطه ضعف این بخش را می توانیم صداگذاری نه چندان خوب تعداد کمی از شخصیت ها بنامیم و امیدواریم توسعه دهنده طی آپدیت های آتی، دیالوگ های شنیدنی تری را بیافزاید. چون شاید پس از مدتی به آن ها عادت نمایید و گفت و گو ها جذابیت ابتدایی خود را از دست بدهند.

%d9%be%d9%87%d9%84%d9%88%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b2%d8%a7%d9%85%d8%a8%db%8c-%d9%87%d8%a7

نمایی از بخش فروشگاه؛ همانند دیالوگ ها، استودیو سازنده باید شخصیت ها، اسلحه ها و محیط های بیشتری را به عنوانش اضافه نماید.

از دیدگاه گیم پلی موچولو گیم از عنوان معروف Jetpack Joyride الهام گرفته است؛ با وسیله ای جت پک مانند پرواز کرده و باید مراقب باشید به وسیله های رو به رویی یا زامبی ها برخورد نکنید. خود بازی هم با تیرهایی به دشمنان شلیک خواهد نمود تا سکه هایی گرفته و با آن ها شخصیت های بیشتر یا اسلحه های متفاوت بخرید. یعنی شما تنها کاری که انجام می دهید پرواز، گرفتن آیتم ها و درخواست نیروی کمکی است.

به این مسئله فکر کنید. آن همه زامبی به شما هجوم آورده و گاهی اوقات همانند Jetpack Joyride موشک هایی پرتاب می شود. تازه دشمنان اسلحه به دست و راهبندها را هم بیفزایید تا به ذات خونین بازی پی روید. سخت شد؟ طبیعتا همین گونه است اما نه به خاطر چالش های جذاب، به واسطه محدودیت هایی که با مکانیزم های گیم پلی این اپلیکیشن می توانیم ببینیم.

%d9%85%d9%88%da%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%af%db%8c%d9%85

یکی از بزرگترین نقطه ضعف های بازی را می توانیم نوار «محل تبلیغات» پایین صفحه بنامیم که محدود به منوها نبوده و هنگام حرکت شخصیت اصلی هم با آن مواجه خواهید شد. این که توسعه دهنده چنین سیاستی را پیش گرفته واقعا عجیب است.

اگر توسعه دهنده دست بازیکن را برای پیشروی باز می گذاشت [خودتان نشانه می گرفتید و تیر می زدید یا قابلیت حرکت به سمت جلو و عقب هم داشتید] طبیعتا با عنوانی سرگرم کننده تر رو به رو بودیم. جالب اینجاست به خاطر نزدیکی دوربین و تعداد زیاد زامبی ها طی بعضی صحنه ها، خیلی قدرت مانوور ندارید. ممکن است استودیو سازنده از این المان ها برای جداسازی عنوانش با Jetpack Joyride استفاده کرده باشد ولی این تغییرات خیلی خوب نیستند.

این حرف ها موجب نشوند که فکر کنید با عنوان ضعیفی مواجه هستید. این که بین حجم زیادی از بازی های اسمارت فون ها دست به معرفی یک اپلیکیشن می زنیم یعنی به واسطه المان های مثبتش ارزش تجربه داشته و ساخته موچولو گیم مطمئنا یکی از آن ها است. اتفاقا برای کسانی که خیلی مکانیزم های پیچیده نمی خواهند، پهلوان و زامبی ها گزینه خوبی خواهد بود. جدا از این، برای دیالوگ های زیبایش هم که شده بد نیست بازی را انجام دهید.

پهلوان و زامبی ها
  • پهلوان و زامبی ها
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: موچولو گیم
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 31 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

دنیایی به وسعت خیال؛ معرفی بهترین بازی‌های MMORPG موبایل

با شنیدن نام بازی‌های نقش‌آفرینی کلان چند نفره آنلاین یا همان MMORPG احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد دنیای عظیم، پیچیده و البته جذاب ورلد آو وارکرفت است. این‌ها در واقع مشخصه‌های اصلی یک بازی MMORPG به حساب می‌آیند؛ شما را با دنیایی بزرگ و بی‌پایان رو به رو می‌کنند که در آن هزاران... ادامه مطلب

نیروهایت را فرا بخوان؛ معرفی بهترین بازی‌های Gacha برای موبایل

بازی‌های سبک Gacha این روزها محبوبیت زیادی بین گیمرها پیدا کرده‌اند و عناوین معروف با میلیون‌ها دانلود و نصب را شامل می‌شوند. در واقع طرفداران بازی های نقش آفرینی ژاپنی کلاسیک بخش اعظمی از جامعه آماری گیمرهای علاقه‌مند به این بازی‌ها را تشکیل می‌دهند، چرا که مکانیزم مبارزات در بازی های Gacha در کنار خط داستانی... ادامه مطلب

معرفی بهترین بازی‌های اندروید که با بلواستکس روی پی‌سی قابل اجرا هستند

بلواستکس را دیگر همه می‌شناسند. این نرم‌افزار در واقع یکی از محبوب‌ترین امولاتورهای (شبیه‌سازها) اندروید برای پی‌سی و مک است که حدود 400 میلیون کاربر در دنیا دارد. با بلواستکس می‌توانید بسیاری از بازی‌های اندروید را روی کامپیوترتان اجرا کنید و البته این تنها امکانی نیست که این امولاتور محبوب در اختیارتان قرار می‌دهد. با... ادامه مطلب

نبرد نفس‌گیر مهره‌ها؛ معرفی بهترین بازی‌های Auto chess برای موبایل

با اینکه بازی های Auto chess عمر چندانی ندارند، اما به خاطر جذابیت و المان‌های جدیدی که برای دوستداران نبردهای استراتژیک به ارمغان آورده‌اند در همین مدت کوتاه با موفقیت زیادی رو به رو شدند. سبک Auto chess با بازی‌هایی همچون  Dota Auto Chess و Teamfight Tactics روی پی‌سی به مقبولیت زیادی رسید و بعد از ورود به دنیای... ادامه مطلب

سمفونی آرامش؛ معرفی بهترین بازی‌های ریتمیک و موزیکال موبایل [قسمت سوم]

رسیدن به آرامش یکی از بزرگترین آرزوها و امیال انسان است. با وجود تمام اتفاقات روزمره ناگوار و ناخوشایندی که در زندگی تک تکمان می‌افتد، معنا و مفهوم زندگی زمانی دوباره ارزش خود را به دست می‌آورد که بتوانیم روح خودمان را از ورطه تلاطم نجات دهیم. خیلی‌هایمان برای رسیدن به این ساحل امن یک... ادامه مطلب

به رنگ سادگی؛ بهترین بازی‌ های آرکید اندروید و iOS

احتمالا شما هم کمتر کسی را سراغ دارید که بازی‌هایی مثل انگری بردز یا فروت نینجا را روی گوشی‌اش نداشته و آن‌ها را تجربه نکرده باشد. این دسته در رده بازی‌های آرکید (Arcade) قرار می‌گیرند و از آنجایی که در آن‌ها زمان بازی کوتاه، چالش‌های پیوسته و گیم‌پلی ساده مطرح است بنابراین می‌توانند نظر هر فردی... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟