همه چیز درباره آیفون 13
اپل موقعیت فروش موفقیت آمیز AirPods را از دست داده است

اپل موقعیت فروش موفقیت آمیز AirPods را از دست داده است

با عبور از روزهای «جمعه سیاه» و «دوشنبه سایبری» که محصولات مختلف، با تخفیف های چشمگیر به دست مشتریان می رسیدند، حالا به نظر می رسد کمپانی اپل قادر به عرضه هدفون های وایرلس AirPods خود تا پیش از تعطیلات کریسمس نخواهد بود. در واقع، فرصت برای عرضه و فروش موفقیت آمیز AirPods از دست رفته و اپل باید به دنبال یک استراتژی جایگزین باشد.

تحلیلگران اعتقاد دارند که کمپانی ساکن کوپرتینو احتمالاً عرضه AirPods را تا بهار سال آتی میلادی به تعویق خواهد انداخت؛ یعنی زمانی که انتظار می رود آیپدهای جدید با تغییراتی اساسی از نظر طراحی معرفی گردند.

تحلیلگر مستقل صنعت تکنولوژی، «نیل کایبارت» اخیراً مجموعه ای توییت در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده و گزینه های احتمالی اپل برای هدفون های وایرلس مورد اشاره را شرح داده است. وی می گوید در حالی که بیشتر از چند روز تا رسیدن به ماه پایانی سال ۲۰۱۶ باقی نمانده، عرضه AirPods طی سال جاری میلادی چندان منطقی نخواهد بود - حتی اگر این هدفون ها برای عرضه به بازار آماده باشند.

everything-you-need-to-know-about-apples-new-airpods-w600

کایبارت در ادامه توضیح می دهد که از طرف دیگر، عرضه در ماه نخست ۲۰۱۷ نیز ریسک های خاصی به همراه دارد و بعید است که مردم بعد از خریدهای کریسمس خود، تمایلی به تهیه آن داشته باشند. بنابراین منطقی ترین زمان برای اپل، فصل بهار آینده و عرضه AirPods به همراه آیپدهای جدید است.

اپل در ابتدا گفته بود که AirPods در ماه اکتبر عرضه می شوند اما بروز مشکلات فنی سبب شد عرضه آن تا تاریخ نامعلومی به تعویق بیفتد. از طرف دیگر، اپل جک ۳.۵ میلی متری را از آیفون ۷ حذف کرده تا درآمد بیشتری از فروش هدفون ها داشته باشد. اما حالا نه تنها هدفونی به دست مشتریان نرسیده، بلکه امکان استفاده از هدفون های پیشین هم وجود ندارد که همین موضوع باعث سردرگمی مشتریان شده است.

در نهایت، هنوز مشخص نیست که آیا رد پایی از AirPod های اپل تا ابتدای سال ۲۰۱۷ در بازار به چشم خواهد خورد یا خیر؛ چرا که در این صورت اپل باید عرضه گجت را در تعداد بسیار محدود آغاز کند. البته با این تصمیم هم، مردم کمپانی را به خاطر عدم صبر تا عرضه گسترده AirPods سرزنش خواهد کرد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato