ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اینتل و تشکیل واحدی اختصاصی برای تکنولوژی اتومبیل های خودران

اینتل چندان با تکنولوژی های اتومبیل های خودران غریبه نیست، اما این کمپانی اخیراً متعهد شده تا در طولانی مدت، بیش از پیش وارد این حوزه شود. به عنوان بخشی از تغییرات سازمانی گسترده، اینتل ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰

اینتل چندان با تکنولوژی های اتومبیل های خودران غریبه نیست، اما این کمپانی اخیراً متعهد شده تا در طولانی مدت، بیش از پیش وارد این حوزه شود. به عنوان بخشی از تغییرات سازمانی گسترده، اینتل قصد دارد واحدی مجزا به نام «Autonomous Driving Group» تشکیل دهد که به صورت تخصصی روی اتومبیل های خودران تمرکز دارد.

مدیر سابق واحد اینترنت اشیای اینتل، «داگ دیویس» قرار است مدیریت واحد جدید را به همراه «کیتی وینتر»، یکی از کارکنان سابق Delphi که از شرکای اصلی اینتل در زمینه اتومبیل های خودران به شمار می رود، برعهده گیرد. گفتنی است که مدیر سابق ARM، یعنی «Tom Lanstzch» هم از این پس مدیریت واحد اینترنت اشیا را عهده دار خواهد بود.

هنوز برای نتیجه گیری درباره حرکت اخیر اینتل و میزان تاثیرگذاری واحد جدید اندکی زود است، اما مسلماً اتخاذ چنین تصمیمی چندان غافلگیرکننده نیست. اینتل برای مدت های طولانی در تلاش بوده تا گام را فراتر از کامپیوترهای شخصی بگذارد و به همین جهت، لازم است توجه بیشتری به دیگر حوزه ها، نظیر اتومبیل های خودران، اینترنت اشیا و پوشیدنی ها نشان دهد.

اینتل قادر به چشم پوشی از حوزه اتومبیل های خودران نیست؛ چرا که انویدیا از مدتی پیش اسم و رسمی برای خود در تکنولوژی خودروهای بدون راننده یافته و اینتل هنوز این فرصت را دارد تا به یکی از بازیگران اصلی چنین بازار داغی تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی