ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید

ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید

ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید

در ماه آگوست، تقریبا دو هفته بعد از معرفی گلکسی نوت ۷، ارزش سهام سامسونگ به ۱۴۸۰ دلار بابت هر سهم رسید که بالاترین میزان در تمام دوران فعالیت این شرکت بود. اما پس از ماجراهای شکست فبلت کره ای در بازار، ارزش سهام ۱۴ میلیارد دلار کاهش یافت که رقمی هنگفت به حساب می آید.

علی رغم ضرر احتمالی ۵ میلیارد دلاری ناشی از ماجرای گلکسی نوت ۷، سهام شرکت امروز با رشدی ۹ میلیارد دلاری به جایگاه پیشین بازگشت. یکی از دلایل این اتفاق، اعلام جدید سامسونگ در راستای تزریق ۵۰ درصدی جریان نقدینگی به وسیله افزایش سود سهام و بازخرید سهام طی دو سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ است.

ss-w600
فلش اول به زمانی باز می گردد که سهام شرکت تحت تاثیر مشکلات گلکسی نوت ۷ به پایین ترین میزان خود رسیده بود و فلش دوم نیز امروز را نشان می دهد.

سود سهام در سال ۲۰۱۶ افزایشی ۳۶ درصدی را تجربه خواهد کرد. سامسونگ پس از فشارهایی که صندوق تامین سرمایه Elliott Management به آن ها وارد کرد، پذیرفتند که بهای بیشتری در اختیار سهامداران قرار دهند.

این سازمان ۶ درصد از سهام سامسونگ را در اختیار دارد و امید بر این است سامسونگ را راضی کنند ۷۵ درصد از جریان نقدینگی را به آن ها بپردازد.

همچنین، بعضی از سازمان های دیگری که سهام سامسونگ را در اختیار دارند، سعی دارند تغییراتی ساختاری در این شرکت کره ای ایجاد کرده و آن را تبدیل به یک هولدینگ کنند (درست همانند آلفابت) که واحد اجرایی مجزایی دارد.

سهام سامسونگ در آخرین ساعت روز چهارشنبه در وال استریت با افزایشی ۴.۲ درصدی که تجربه کرده بود به ۱۴۹۶.۷۴ دلار رسید و حالا این کمپانی بزرگ ۲۲۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل