همه چیز درباره آیفون 13
مشکلات گرافیکی مدل های مختلف مک بوک پرو 2016 همچنان ادامه دارد

مشکلات گرافیکی مدل های مختلف مک بوک پرو 2016 همچنان ادامه دارد

چند روز قبل خبردار شدید که کاربران از بروز مشکلات گرافیکی عمده در مک بوک پروهای ۲۰۱۶ خبر می دهند. ظاهراً این وضعیت همچنان ادامه داشته و گزارشات دریافتی در این رابطه هر روز بیشتر از قبل می شود، ضمن اینکه علاوه بر مدل ۱۵ اینچی نمونه های ۱۳ اینچی نیز به آن دچارند.

متداول ترین مسائل عنوان شده از سوی کاربران عبارتند از پرش های رنگی، الگوی شطرنجی روی تمام صفحه، چند تکه شدن تصویر نمایشگر، و دیگر وضعیت های نامناسب بصری. همچنین برخی اوقات سیستم دیگر به فرامین کاربر پاسخ نداده و نهایتاً دستگاه هنگ می کند.

2016-macbook-pro-glitching

گفتنیست مدل ۱۵ اینچی سفارشی مک بوک پرو با کارت گرافیک رادئون پرو ۴۶۰ بیشترین تعداد گزارش ها را به خود اختصاص داده، اما مدل های ۱۵ اینچی مجهز به پردازشگر گرافیکی رادئون پرو ۴۵۰ و ۴۵۵ نیز به وضعیت مشابهی دچار شده اند.

ویدیوی زیر توسط یکی از کاربران MacRumors از مشکل مک بوک پرو ۱۵ اینچی با کارت گرافیک رادئون پرو ۴۵۵ در زمان اتصال به دو نمایشگر اکسترنال ال جی ضبط شده:

هنوز مشخص نیست این مشکل سخت افزاری است یا ریشه نرم افزاری دارد، و به نظر می رسد بیشترین در هم ریختگی تصویر زمانی رخ می دهد که کاربران به اجرای فعالیت های سنگین همچون تبدیل ویدیو با ادوبی مدیا انکودر، همگام سازی مجموعه های بزرگ عکس با اپلیکیشن Photos یا استفاده از دیگر اپلیکیشن های ادوبی همچون فتوشاپ و لایتروم می پردازند.

در ویدیوی زیر بروز مشکلی مشابه در مدل پایه ۱۳ اینچی فاقد تاچ بار مجهز به گرافیک مجتمع آیریس ۵۴۰ یا ۵۵۰ را می بینید:

برخی از کاربران می گویند ظاهراً با نصب آخرین نسخه بتای مک او اس سیرا این مشکل برطرف شده، اما چنین موضوعی از طرف دیگران تأیید نگشته.

همچنین برخی از خریداران لپ تاپ های حرفه ای اپل از بروز نقص های گرافیکی کوتاه در حین بوت شدن دستگاه خبر می دهند که بیشتر در قسمت پایین نمایشگر دیده می شود، اما ظاهراً با حذف سیستم رمزگذاری دیسک FileVault 2 این مشکل برطرف می گردد.

checkered-mbp

لازم به ذکر است اپل از این مشکل آگاه بوده و تحقیقات در مورد مشکلات گرافیکی مک بوک پروهای ۲۰۱۶ را آغاز نموده، اما هنوز هیچ بیانیه رسمی یا دستورالعملی برای کاربران منتشر نساخته. بنابراین به نظر می رسد فعلاً کاربران مجبورند مستقیماً با این کمپانی تماس گرفته و نسبت به تعویض دستگاه خود اقدام نمایند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato