نوکیا موبایل های اپل و سامسونگ را به رقابت دعوت می کند

نوکیا موبایل های اپل و سامسونگ را به رقابت دعوت می کند

در ماه های اخیر، خبرهای متعددی پیرامون احتمال بازگشت برند «نوکیا» به بازار تلفن های همراه به گوش رسید و همانطور که می دانید، اواخر ماه گذشته این مسئله رسماً تایید شد.

بعد از اصرار و شکست های پیاپی سری لومیای مایکروسافت که تحت سیستم عامل ویندوز موبایل عرضه می شدند، نوکیا تصمیم گرفت حقوق تجاری برند خود را برای مدت ده سال به شرکت HMD Global واگذار نموده و با اتکا به اندروید در سال ۲۰۱۷ بازگشتی شکوهمندانه داشته باشد.

حال پرسشی که در ذهن مخاطب ایجاد می شود، چگونگی پیاده سازی سیستم عامل گوگل در موبایل های نوکیا است؛ آیا کمپانی فنلاندی همانند سامسونگ به شخصی سازی گسترده این پلتفرم خواهد پرداخت یا مشابه با موتورولا، تجربه ای نزدیک به اندروید خام در اختیار مصرف کننده قرار می دهد؟

nokia-smartphones-w600

«آرتو نوملا» یکی از مدیران پیشکسوت HMD و نوکیا که از سال ۱۹۹۴ با این کمپانی همراه بوده، در مصاحبه اخیر خود با رویترز اذعان داشته طی قرارداد نزدیک با گوگل، سیستم عامل موبایل های جدید نوکیا مستقیماً توسط کمپانی ساکن مانتن ویو توسعه داده می شود.

اگرچه این گفته اشاره مستقیمی به چگونگی رابط کاربری آنها ندارد، ولی احتمال بهره مندی از سیستم عامل نزدیک به اندروید خام را محتمل می سازد.

اما در بخش دیگری از این گفت و گو، نوملا مبحث جالبی را به میان می آورد؛ «در حال حاضر مصرف کنندگان تلفن های هوشمند مختلفی به همراه دارند، اما آیا آنها واقعا دستگاه خود را دوست دارند و نسبت به برند خود وفادار هستند؟»

«ما همچون گذشته به الگوهای برند نوکیا پایبند خواهیم بود. نوکیا به خاطر سادگی، استفاده ی آسان، قابلیت اتکا و کیفیت بی نظیرش شناخته شده است. این ها المان هایی هستند که همراه با طراحی نوین و شگفت انگیز بازخواهند گشت.»

AH-NOKia-Logo-1.0

نوملا که زمانی مسئول واحد فروش و توسعه محصولات نوکیا نیز بوده است، به هیچ وجه از ایجاد فضای رقابتی و اشاره به تعصبات مصرف کنندگان واهمه ندارد.

او تاکید می کند: «می خواهیم به یکی از اعضای قدرتمند صنعت تلفن های هوشمند تبدیل شویم و کمپانی های بزرگ فعلی را به چالش دعوت نماییم.»

نوکیا یکی از برندهای افسانه ای سابق تلفن های همراه است و HMD نیز بر این مسئله اشراف دارد. اگر کمپانی فنلاندی توانایی بازگرداندن مشخصات خاص و محبوب مردم را داشته باشد، یقیناً فعالان قدرتمندی مانند سامسونگ و اپل با چالش های بیشتری مواجه خواهند شد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato