همه چیز درباره آیفون 13
گزارش IDC: بازار تبلت تا سال 2018 احیا خواهد شد

گزارش IDC: بازار تبلت تا سال 2018 احیا خواهد شد

حدود ۳ سال پیش، «تورستن هینز» مدیر عامل وقت کمپانی بلک بری ضمن تایید عدم تمایل این کمپانی برای ورود به عرصه دیوایس های مجهز به نمایشگر بزرگ، اذعان کرد تبلت ها طی ۵ سال آینده از بازار ناپدید خواهند شد.

وضعیت تبلت ها در بازار سال های گذشته به هیچ وجه مطلوب نبوده و روز به روز به تداعی پیش بینی مدیرعامل سابق بلک بری نزدیک تر می شود. در حال حاضر اپل تنها شرکتی است که در زمینه تبلت، متحمل زیان نمی گردد و در ماه های اخیر فقط شاهد افزایش تقاضای مدل های هیبریدی بوده ایم.

در حالی که موسسه آماری IDC اواسط تابستان سال جاری خبر از سقوط آزاد بازار تبلت ها داد، به نظر می رسد حالا نگاه جدیدی به این مارکت داشته و با در نظر گرفتن مدل های جدید هیبریدی و تبلت های ویندوزی غول پیکر، از احیای مجدد آنها تا سال ۲۰۱۸ خبر می دهد.

20150916-Amazon-Fire-Tablets-TV-17.0

البته IDC تاکید می کند وضعیت نزولی بازار تبلت در کشورهای در حال توسعه همچنان دنبال خواهد شد، اما با گسترش مدل های قدرتمند و گران قیمت تبلت های هیبریدی و کاربردی که نظر برخی از مخاطبین PC را به خود جلب می کند، بازار تبلت تا سال ۲۰۱۸ مجدداً در مسیر ترقی قرار خواهد گرفت.

به اعتقاد این موسسه، به لطف عرضه بیشتر مدل های تبدیل پذیر میزان تقاضای تبلت های بزرگ (۱۳ الی ۱۶ اینچی) و به خصوص تبلت های سایز متوسط (۹ الی ۱۳ اینچی) تا سال ۲۰۲۰ افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ اگر به دستگاهی قابل حمل نیاز داشته باشید که بتواند برخی از نیازهای کامپیوتری روزانه تان را برطرف سازد، آیا تبلت های هیبریدی قدرتمند را مد نظر قرار خواهید داد؟

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato