مشارکت آئودی برای ساخت ماه نورد و حضور در مسابقه فضایی گوگل

مشارکت آئودی برای ساخت ماه نورد و حضور در مسابقه فضایی گوگل

مشارکت آئودی برای ساخت ماه نورد و حضور در مسابقه فضایی گوگل

سال قبل بود که کمپانی آلمانی آئودی اعلام کرد با گروهی از دانشمندان در حال ساخت یک ماه نورد است. حال خبر می رسد که این پروژه در مراحل پایانی بوده و ماه نورد آئودی با نام لونار کواترو (Lunar Quattro) بعد از تست های نهایی به سمت ماه رهسپار خواهد شد.

audi-lunar-rover-11-1

از زمانی که ۱۶ مهندس آئودی به گروه دانشمندان پاره وقت (Part-Time Scientists) اضافه شدند، اندازه کاوشگر بزرگتر شده اما وزن آن از ۳۸ به ۳۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده؛ همچنین تایرهای مخصوصی برای آن طراحی و ساخته شده که طبق گفته ها پایداری بهتری به ارمغان خواهند آورد.

audi-lunar-rover-04 audi-lunar-rover-07

هر چهار چرخ این کاوشگر متحرک بوده و نیروی خود را از پیشرانه ای الکتریکی دریافت می کنند؛ بنابراین می توان گفت که آئودی از تجربیات خود در تولید محصولات برقی e-tron و محصولات چهار چرخ متحرک Quattro برای تولید این ماه نورد استفاده نموده است.

جالب اینکه تست های نهایی این کاوشگر در ماه های آتی در منطقه خاورمیانه انجام شده و ماموریت هایی شبیه سازی شده پیش روی آن قرار خواهد گرفت.

audi-lunar-rover-02 audi-lunar-rover-06-1

اگر کاوشگر آئودی با موفقیت به سطح ماه قدم بگذارد، خواهد توانست از طریق چهار دوربین نصب شده اطراف خود را کنترل کرده و به گشت زنی بپردازد؛ همچنین امکان تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه و انجام آزمایش های مختلف بر روی اشیا نیز وجود دارد

. طبق برنامه ریزی های انجام شده، این کاوشگر در اواخر سال ۲۰۱۷ به سمت ماه پرتاب خواهد شد.

audi-lunar-rover-08-1 audi-lunar-rover-03

مایکل شافمان (Michael Schöffmann) مدیر توسعه سیستم انتقال قدرت آئودی و هماهنگ کننده پروژه لونار کواترو در این باره گفته: "ما مفتخر هستیم که توانسته ایم خصوصیات مهم DNA آئودی را به این کاوشگر منتقل کنیم؛ مثل کواترو (چهار چرخ متحرک)، E-tron بودن، رانندگی خودکار و ترکیب هوشمندانه مواد مختلف.

همکاری با این گروه از دانشمندان نیز برای ما بسیار پربار است. ما با لونار کواترو در حال پایه گذاری تکنولوژی های نوینی هستیم و چیزهای زیادی از نحوه رفتار قطعات خودرویی در شرایط دشوار یاد خواهیم گرفت."

audi-lunar-rover-10-1

برای اطلاع بیشتر باید اضافه کنیم که پروژه ماه نورد آئودی برای شرکت در رقابت Google Lunar XPRIZE که گاها با نام Moon 2.0 نیز شناخته می شود، تدارک دیده شده است.

در این رقابت اولین تیم خصوصی که بتواند با کاوشگر خود در سطح ماه مسافت ۵۰۰ متری را طی نموده و تصاویری از آن به زمین ارسال کند، جایزه ای ۳۰ میلیون دلاری از گوگل دریافت خواهد کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل