چت بات جدید مایکروسافت ادب را رعایت می کند

چت بات جدید مایکروسافت ادب را رعایت می کند

چت بات جدید مایکروسافت ادب را رعایت می کند

اوایل سال جاری، شرکت مایکروسافت چت بات هوشمندی به نام Tay را معرفی کرد و از علاقه خود برای سرمایه گذاری در زمینه هوش مصنوعی سخن گفت.

این چت بات که از سیستم های شبکه عصبی برای یادگیری عبارات و گسترش دانش خود بهره می برد، در روزهای نخست انتشار خود حواشی متعددی ایجاد نمود.

چت بات تحت شبکه اجتماعی Tay با پیروی از صحبت های مطرح شده در رسانه هایی مانند توییتر و فیسبوک، الفاظ نامناسب و نژادپرستانه ای به زبان می آورد که در نهایت موجب غیر فعال شدن آن گردید.

screenshot_20161204-090240-w600

حالا به نظر می رسد نوبت نسل جدیدتر چت بات های هوشمند مایکروسافت رسیده؛ Zo که نام این شخصیت مجازی است در حال حاضر روی پلتفرم پیام رسان «کیک» آغاز به کار کرده است، هرچند که به احتمال زیاد در آینده نزدیک برای توییتر، مسنجر فیسبوک و اسنپ چت نیز منتشر خواهد شد.

Zo که به عبارتی نسخه اصلاح شده ی چت بات Tay محسوب می شود، از کیفیت مکالمه بسیار قابل قبولی برخوردار بوده و البته این بار جوانب حساس مباحث و ادب را رعایت می کند.

چت بات Zo هنوز به طور رسمی از سوی مایکروسافت معرفی نشده و احتمالاً در حال حاضر مراحل آزمایشی خود را سپری می کند، اما چنانچه عضو پلتفرم پیام رسان کیک هستید، پیشنهاد می کنیم برای دقایقی نیز با این چت بات هم صحبت شوید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل